Park roku 2023 Pozvánka na tiskovou konferenci k zahájení soutěže

Vážení novináři, srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci k zahájení soutěžní přehlídky Park roku 2023, soutěže o cenu za dílo krajinářské architektury ve veřejném prostoru.

Tisková konference se uskuteční ve čtvrtek 15. června 2023 od 11.00 do 12.00 hod. v krásném prostředí Ledeburské zahrady, vstup z Valdštejnského náměstí 162/3.

Účelem a posláním této soutěžní přehlídky je zviditelnit kvalitní díla krajinářské architektury ve veřejném prostoru a zdůraznit nutnost jejich kvalitního provedení. Zeleň ve veřejném prostoru hraje v adaptaci na změnu klimatu zásadní roli, ale funkce, které od zeleně v rozpálených městech očekáváme, může plnit pouze dílo, které je dobře a odborně navržené, realizované i udržované. Soutěžní přehlídka tato kvalitní díla hledá, chce je představit široké veřejnosti a krajinářskou architekturu zpopularizovat. V soutěžní přehlídce může elektronicky hlasovat i veřejnost.

Soutěžní přehlídka se koná pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka a místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. Na tiskové konferenci vystoupí i zástupci obou ministerstev.

Prosíme o rezervaci předem na kancelar@szkt.cz

Za organizátory soutěžní přehlídky:

Ing. Ondřej Feit, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu

Ing. Jana Šimečková, Svaz zakládání a údržby zeleně

Kontakt:

feit@szkt.cz

www.szkt.cz

www.parkroku.cz

Keywords ČR-média-příroda-architektura

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle
Services, tourism
Agriculture, environment

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.