Zahraniční expanzi Pilulky povede Jaromír Řánek

Rozvoj zahraničních trhů skupiny Pilulka, která působí na evropském lékárenském trhu, nově od června povede zkušený manager Jaromír Řánek.

"Vybudovali jsme skvělou infrastrukturu v Rumunsku, Maďarsku a Rakousku, máme nové webové stránky, vše optimalizované pro mobilní telefony i desktop a v neposlední řadě i mobilní aplikace. Abychom tyto investice v řádu desítek milionů korun dokázali proměnit ve fungující byznys, musíme zařadit vyšší rychlostní stupeň a proto bych rád přivítal nového člena týmu na pozici New Market Officer, Jaromíra Řánka", říká Petr Kasa, spoluzakladatel skupiny Pilulka.

"Jaromír Řánek vedl zahraniční expanzi Alza.cz téměř 12 let a věřím, že nyní je ten správný čas, kdy společně dokážeme v expanzi Pilulky velké věci. Zahraničí (nepočítaje Slovensko) v roce 2022 tvořilo pouze 4 % online tržeb za zboží. V budoucnu by to měly být desítky procent", dodává Petr Kasa

Mezi své největší milníky Jaromír Řánek počítá vybudování vendor týmu a úspěšné etablování Alzy na maďarském a rakouském trhu. "Mým základním úkolem je pomoci dále transformovat Pilulku tak, aby byla schopna úspěšně operovat na více trzích, zaujala tamní zákazníky svým skvělým produktem a zažila prudký růst."

"Je potřeba si uvědomit, že můžete být hvězda na českém trhu, ale že 5 km za Dolním Dvořištěm vás už nikdo nezná. Musíte vše budovat od píky, mít skvělou lokální nabídku, dobré nacenění, nápadité kampaně, ale zejména provozní excellence. Zákazník v zahraničí je nedůvěřivý a pokud nám dá důvěru s prvním nákupem, musíme ho nadchnout, jinak se už nikdy nevrátí," dodává Jaromír Řánek.

Po loňské expanzi do Maďarska, Rakouska, otevření nového distribučního centra v Olomouci a pokrytí vlastní Pilulka Expres dopravou poloviny obyvatel České republiky, se skupina Pilulka i nadále soustředí na zlepšování komfortu života lidí, zejména v oblasti péče o zdraví. Mimo transakční business a zmiňovanou expanzi, se Pilulka zaměřuje na zdravotnickou aplikaci Plus Care, které se podařilo uzavřít několik smluvních partnerství s předními farmaceutickými společnostmi v oblasti e-health. Mimo prodejní kanály je Pilulka pro farmaceutické firmy stále cennější také jako tzv. mediální dům.

Kontakty pro média:

Daria Zverevska, Pilulka

daria.zverevska@pilulka.group

https://www.pilulka.cz/pro-media

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-internet-trh-léky-personální-Pilulka Lékárny

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
IT, telecommunications
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.