MAĎARSKÝ STARTUP GREENSTIC ZÍSKAL INVESTICI OD HIVENTURES NA EKOLOGICKOU REFORMU GASTRONOMIE

Společnost Greenstic Europe Ltd. (Greenstic) obdržela významnou investici ve výši přibližně 1,4 milionu EUR od společnosti Hiventures, která je v Maďarsku nejvýznamnější firmou působící v oblasti rizikového kapitálu. Financování pomůže společnosti Greenstic, distributorovi a smluvnímu výrobci jednorázových, ekologických obalových materiálů, nádob a příborů pro restaurace, rozšířit své regionální aktivity a prosazovat ekologicky odpovědné postupy v gastronomii.

Trh s ekologicky šetrným jídelním náčiním zaznamenal v posledních letech celosvětově značný růst. Společnost Greenstic rovněž vykazuje dynamické obchodní výsledky, přičemž od svého založení v roce 2019 dosáhla čtyřnásobného nárůstu tržeb. Společnost Greenstic má vedoucí postavení na maďarském trhu a v loňském roce expandovala na mezinárodní úrovni založením dceřiné společnosti v Rumunsku a uzavřením franšízového partnerství na Slovensku.

Vzhledem k příznivému regulačnímu prostředí a spotřebitelským trendům, které naznačují další růst poptávky, plánuje společnost Greenstic alokovat prostředky z fondu Hiventures na rozvoj svých výrobních a logistických kapacit a rozšíření sortimentu a zákaznické základny v Maďarsku, na Slovensku a v Rumunsku.

V rámci svých komplexních služeb společnost Greenstic zajišťuje biologické kompostování použitého servírovacího nádobí svých zákazníků, čímž podporuje zavádění modelu oběhového hospodářství v odvětví HoReCa (hotely, restaurace, catering).

Společnost Hiventures je jedním z nejaktivnějších investorů v oblasti rizikového kapitálu v Evropě. Rozhodnutí činí pečlivě a na základě řady kritérií: "Kromě jasných tržních příležitostí a ekologicky uvědomělých cílů hrál v našem rozhodnutí o investici zásadní roli zkušený manažerský tým společnosti Greenstic, který v minulosti dosáhl konzistetních a pozitivních výsledků," uvedl Dénes Szluha, vedoucí startupové divize společnosti Hiventures.

O společnosti Hiventures

Společnost Hiventures, která je součástí maďarské skupiny MFB, patří mezi největší firmy v oblasti rizikového kapitálu ve střední a východní Evropě. Prostřednictvím svého kapitálu a odborných kompetencí podporuje celý maďarský podnikatelský ekosystém, ať už se jedná o inovativní startupy s velkým růstovým potenciálem, tradiční malé a střední podniky nebo velké korporace. Společnost Hiventures se zasazuje o udržitelný a konkurenceschopný podnikatelský ekosystém v regionu střední a východní Evropy. Pokud chcete získat další informace, navštivte webové stránky společnosti.

O společnosti Greenstic

Společnost Greenstic, která je plně v maďarském vlastnictví, je klíčovým hráčem na trhu s jednorázovými obaly a příbory. Po akvizici svého konkurenta na konci roku 2021 se společnost Greenstic stala lídrem na trhu v tomto prémiovém segmentu. V roce 2022 zahájila mezinárodní expanzi a založila dceřinou společnost v Rumunsku a franšízové partnerství na Slovensku pod novou identitou značky Greenstic Europe. Cílem společnosti je stát se předním dodavatelem ekologicky šetrných obalů ve střední Evropě. www.greenstic.hu

KONTAKT:

Szilvia Biró, biro.szilvia@hiventures.hu +36202722462

PROTEXT

Keywords Maďarsko-trh-gastro-ekologie-Hiventures

Region
Europe, EU, NATO

Category
Business, marketing
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.