V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and Construction Forum, dále „IIICF" nebo „fórum"), které společně uspořádaly Čínské mezinárodní sdružení dodavatelů a Agentura pro podporu obchodu a investic v Macau. Toto fórum, letos s podtitulem „Vstříc ekologickým, digitálním a chytrým technologiím – financování spolupráce výhodné pro všechny", je jednou z nejvýznamnějších každoročních událostí v globálním sektoru infrastruktury. Sešlo se na něm více než 3000 špičkových odborníků z více než 700 institucí z přes 60 zemí a regionů, včetně 40 hostů na ministerské úrovni.

Hlavní projevy na fóru přednesli Guo Tingting, náměstek ministra obchodu Číny, Amarsaikhan Sainbuyan, místopředseda vlády Mongolska, Ding Yanzhang, předseda společnosti Power Construction Corporation of China, Mike Elton Mposha, ministr rozvoje vodních zdrojů a sanitace Zambie, Dai Hegen, předseda představenstva skupiny China National Chemical Engineering Group, a Lou Qiliang, prezident společnosti CRRC Corporation.

Na fóru se uskutečnila i specializovaná výstava, která přilákala nebývalý počet účastníků a překonala tak předchozí ročníky. Mezi významné účastníky patřily společnosti China Communications Construction, China Construction Engineering, China Railway Construction, China Electric Power Construction, China Energy Engineering, CRRC Corporation, China Poly Group, Metallurgical Corporation of China, China Nonferrous Metal Industry's Foreign Engineering and Construction, Norinco International, Genertec International, Beijing Urban Construction, Beijing Construction Engineering, Shanghai Tunnel Engineering, Shaanxi Construction Engineering, Hunan Construction Investment Group a další světově proslulí dodavatelé, stejně jako Huawei, Caterpillar, XCMG, Volvo, LiuGong a mnoho dalších předních výrobců, dodavatelů a institucí.

Na výstavě se v působivých 90 % stánků nacházely exponáty speciálně navržené tak, aby zdůrazňovaly tři klíčové aspekty:

• Regionální propojení, které ukazuje pozoruhodné úspěchy dosažené během desetiletého vývoje iniciativy Nové Hedvábné stezky.

• Vedoucí postavení v oblasti nízkouhlíkových technologií a ekologicky orientovaná řešení: Tento segment se zaměřil na propagaci široké škály ekologických a nízkouhlíkových technologií pro rozvoj infrastrukturních projektů, přičemž exponáty zdůrazňovaly inovace v oblasti čisté energie, chytrých měst a ekologicky šetrných stavebních postupů, včetně ekologických budov.

• Podpora digitální inteligence a technologií: V této části, která demonstruje pokročilost a kvalitu digitálních inovací, byly zdůrazněny možnosti inteligentních řešení mobility, špičkového strojírenského vybavení a pokročilých stavebních materiálů. Podařilo se tak efektivně globálnímu publiku představit sílu a technologický pokrok čínských dodavatelů.

Další informace najdete na webových stránkách: http://en.iiicf.org/.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2091518/IIICF.jpg

KONTAKT: Chao Dong, dongchao@chinca.org

Keywords Čína-obchod-finance-stavby-China International Contractors Association

Region
Asia, Australia

Category
Building industry, housing and real property
Business, marketing
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.