Allianz Trade uzavřela partnerství se společností 4Trans.Ta meziročně vzrostla o 350 %

Společnost 4Trans, fintech specializující se na finanční produkty pro logistické společnosti, uzavřela partnerství s Allianz Trade, aby malým a středním podnikům v EU nabídla přístup k bezpečným řešením financování a ochranu před možnou ztrátou příjmů. 4Trans financovala 82.000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun, což představuje 350% meziroční nárůst.

Díky partnerství bude společnost 4Trans schopna poskytnout malým a středním podnikům v EU potřebné finanční prostředky na podporu jejich potřeb a zároveň zajistit jejich ochranu proti špatné platební morálce. Malé a střední podniky mají nyní přístup k nadstandardnímu pojištění úvěrů, které je často vyžadováno, a zároveň jsou chráněny proti rizikům nesplacení.

Toto partnerství spolu s faktoringovými produkty společnosti 4Trans poskytuje podnikům v EU vše, co potřebují k získání přístupu k financování růstu a ochrany před problémy s cash flow. Faktoringové produkty společnosti 4Trans umožňují malým a středním podnikům přístup k financím z nezaplacených faktur, což jim umožňuje využít vlastní prostředky ke zlepšení každodenní činnosti nebo k investicím do dalšího růstu.

"Naše nové pojistné partnerství s Allianz Trade přinese společnosti 4Trans nové příležitosti a další růst. Jsme jednou z mála, ne-li jedinou evropskou nebankovní společností, která má své portfolio pojištěné,“ řekl Jaroslav Ton, generální ředitel společnosti 4Trans. „Zejména v dnešní době je důležité řídit rizika, aby vaše společnost mohla bezpečně růst.“

Partnerství také umožní společnosti 4Trans nabízet svým klientům silnější pojistné produkty Allianz Trade prostřednictvím makléřů. „Vážíme si, že si 4Trans vybral jako strategického partnera právě nás, Allianz Trade. Věříme, že spojení rychle rostoucího fintechu a zavedené globální značky pomůže dalšímu rozvoji aktivit 4Trans a zároveň vyšle jasný signál, že Allianz Trade umí být moderním a strategickým partnerem pro fintech společnosti,“ řekl ředitel české pobočky Allianz Trade Dalibor Trojek.

K dnešnímu dni společnost 4Trans financovala 82 000 faktur v celkové výši přes 1,8 miliard korun pro malé a střední podniky v oblasti dodavatelského řetězce a logistiky, což představuje 350% meziroční nárůst.

Martin Chvoj novým CRO 4Trans

Společnost 4Trans rovněž jmenovala Martina Chvoje ředitelem oddělení managementu rizik. Jeho úkolem bude vyhodnocovat a zmírňovat významné konkurenční, regulační a technologické hrozby. Chvoj má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti s řízením rizik a působil ve vysoce regulovaných zemích střední Evropy a USA, ale i na globálních rozvíjejících se trzích, jakými jsou Čína, Filipíny, Indie, Indonésie a Vietnam.

Zastával vedoucí pozice v asijských pobočkách Home Credit Group, přední společnosti zabývající se spotřebitelským financováním, a různé pozice ve čtyřech velkých poradenských společnostech. Martin úspěšně dokončil doktorské studium v oboru financí a pojistné matematiky na Univerzitě Karlově v Praze.

"Jsem rád, že mohu přispět k růstu společnosti 4Trans a zároveň zajistit, aby naše plány šly ruku v ruce s řádným řízením úvěrových, podvodných a provozních rizik,“ doplnil Tona nový CRO 4Trans Martin Chvoj. „Věřím, že mé dosavadní zkušenosti a kvantitativní přístup k problémům spojeným s riziky pomohou společnosti 4Trans dosáhnout všech jejích cílů.“

"Martinovy bohaté zkušenosti a odborné znalosti nám umožní lépe porozumět potřebám našich klientů a poskytovat jim špičková finanční řešení v oblasti logistiky. Díky našim procesům v oblasti řízení rizik zastřešenými Martinem Chvojem, které jsme nyní posílili novým partnerstvím, získají naši zákazníci větší jistotu v bezpečné a pojištěné financování,“ uzavírá generální ředitel 4Trans Ton.

O společnosti 4Trans

4Trans poskytuje financování malým a středním podnikům a dalším subjektům v oblasti logistiky. S nedostatkem provozního kapitálu, 90denní splatností faktur a často drahým nebo nedosažitelným bankovním financováním se potýká většina z 500.000 logistických společností v Evropě. Společnost 4Trans to řeší faktoringem – okamžitou úhradou vystavených faktur, ověřením platební morálky odběratelů a také komplexní finanční nabídkou pro malé a střední podniky v logistice.

Díky důkladnému porozumění financím a logistiky poskytuje společnost 4Trans ekosystém finančních služeb založený na datech v reálném čase. S celkovým objemem financovaných faktur v hodnotě více než 1,8 miliard korun se společnost 4Trans chce stát lídrem v oblasti financování malých a středních podniků v Evropě.

O Allianz Trade

Allianz Trade je světovým lídrem v pojištění pohledávek s více než 52 000 klienty a zastoupením ve více než 50 zemích. Allianz Trade je členem skupiny Allianz. Specializuje se na pojištění komerčních rizik dodavatelských úvěrů proti neplacení ze strany odběratele. V České republice působí již od roku 1997.

Kontakt pro média:

Mikuláš Klang, Talk PR, m.klang@talkpr.cz

Keywords ČR-pojišťovny-finance-firmy-4Trans-Allianz Trade

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.