Nový produkt Centropolu je o 16 % pod cenovým stropem, což na každé MWh silové elektřiny znamená průměrnou úsporu 968 Kč včetně DPH

● Centropol představuje produkt na dodávku elektřiny FIXNĚ na 1,5 roku s fixací na 18 měsíců.

● Nejnižší cena za MWh silové elektřiny i stálý měsíční plat mezi vybranými největšími dodavateli k datu 22. 3. 2023.

● Další snížení cen v podání Centropolu

Český dodavatel energií CENTROPOL ENERGY, a.s., nabízí dodávku elektřiny s aktuálně nejnižší cenou a optimální fixací na dobu 18 měsíců. Průměrná cena silové elektřiny činí 4200 Kč za MWh bez DPH, stálý měsíční plat je 95 Kč bez DPH a obě položky jsou tak velmi výrazně pod úrovní vládního stropu. K částce je třeba přičíst ještě distribuční poplatky, jak ukazuje tabulka.

"Jsme rádi, že vývoj velkoobchodních cen nám umožňuje reagovat dalším snížením ceny. Od pátku 24. března nabízíme nový produkt s cenou téměř tisíc korun pod vládním stropem a fixací na rok a půl. Máme tak řešení pro zákazníky, kteří chtějí mít jistotu dodávky za příznivou cenu na delší období. Osmnáct měsíců je rozumným kompromisem mezi fixací na jeden rok z naší dosavadní nabídky a dvouletou, či dokonce tříletou fixací některých našich konkurentů, kterou my stále nemůžeme doporučit," vysvětluje marketingový ředitel a člen představenstva Centropolu Jiří Matoušek.

S novým produktem FIXNĚ na 1,5 roku domácnosti oproti vládnímu stropu za 6 měsíců ušetří:

● elektřinou vytápí a má roční spotřebu 9 MWh: 4586 Kč

● elektřinou ohřívá vodu v bojleru a má roční spotřebu 5 MWh: 2666 Kč

● elektřinou pouze svítí, používá ji pro běžné spotřebiče a má roční spotřebu 3 MWh: 1 699 Kč

Pro srovnání jsme vybrali ceníky produktů s fixovanými cenami u významných dodavatelů s velkým počtem odběrných míst elektřiny zveřejněné ke dni 22. 3. 2023, které se délkou závazku co nejvíce blíží novému produktu FIXNĚ na 1,5 roku od Centropolu. Tabulky ukazují významné cenové rozdíly v ročních nákladech na elektřinu ve prospěch Centropolu.

"Vedle produktu FIXNĚ na 1,5 roku mohou domácnosti u Centropolu sjednávat také fixaci ceny na 1 rok anebo zvolit produkt na dobu neurčitou. Všechny jsou již pod vládním cenovým stropem,“ dodává Jiří Matoušek.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je český dodavatel energií s více než 20letou působností a silným finančním zázemím. Patří k nejrychleji rostoucím stabilním dodavatelům, v jeho péči je přes 290 tisíc odběrných míst z řad domácností, firem i veřejných institucí. Mezi lednem 2022 a 2023 zákaznické portfolio společnosti meziročně vzrostlo o téměř 4,5 tisíce odběrných míst.

ikona D-FIXNE na 1,5 roku

ikona Srovnání cen elektřiny a vybraných ceníků k datu 22.3.2023, včetně regulovaných cen (22.3.2023)

Kontakt:

Martina Vokrouhlíková

PR Consultant

e-mail: martina.vokrouhlikova@ogilvy.com

ČTK ke zprávě vydává přílohu s tabulkami, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-energie-Centropol-Ogilvy

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.