Zvířecí hrdinové inspirují další koncert filmové hudby

Filmharmonie vystupuje ve velkém symfonickém obsazení s pěveckým sborem

Filmharmonie vystupuje ve velkém symfonickém obsazení s pěveckým sborem

Ředitel orchestru Matěj Lehár je též dramaturgem a hráčem na lesní roh Pěvecký sbor Filmové filharmonie vede sbormistryně Lenka Dandová Koncertní mistr David Pokorný Filmovou filharmonii bude dirigovat Marek Šedivý Filmová filharmonie vystoupí v Dvořákově síni Rudolfina

Hudba ze snímků Harry Potter, Fantastická zvířata, Jurský park a dalších. Na příštím koncertě Filmové filharmonie s podtitulem Zvířátka zazní skladby z filmů, ve kterých ztvárňují jedny z hlavních postav zvířecí hrdinové. Filmharmonie uvede první koncert tohoto roku již 19. února v pražském Rudolfinu.

Co mají společného filmy Fantastická zvířata, Jurský park, Lví král, Godzilla nebo Slepičí úlet? Jednoznačně své zvířecí hrdiny, kteří mohou v kinematografii směle konkurovat lidským protějškům. Proto Filmová filharmonie věnuje těmto postavám dvouhodinový koncertní program plný filmových melodií v podání velkého symfonického orchestru a pěveckého sboru (sbormistryně Lenka Dandová), to vše pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého.

"Při tvorbě programů jsem opakovaně narážel na úžasné filmové skladby například od Johna Williamse, Hanse Zimmera nebo Johna Powella, které ale nebylo možné zařadit do tradičních témat našich koncertů. Vznikl tak nápad na tematický koncert věnovaný zvířátkům," vysvětluje ředitel a dramaturg Filmové filharmonie Matěj Lehár.

Na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina se tak v jubilejní desáté sezoně sejde 19. února na sto padesát hudebníků. Ani tentokrát nebudou posluchači připraveni o provedení, které je vtáhne do děje již od první noty. Dobrodružství bude střídat radostná i epická linka a fanoušky valentýnských koncertů Filmharmonie potěší také romantická témata. Na své si tak přijde opravdu každý.

Přijďte si s Filmovou filharmonií vychutnat zážitek z velkolepé symfonické hudby, navíc se speciálním nádechem premiérového večera a jedinečnou dramaturgií, se kterou se na koncertních pódiích běžně nesetkáte.

Vstupenky k dispozici na https://www.filmharmonie.cz/koncert-zviratka-2023

Kontakt:

Klára Lehárová, produkce

leharova@filmharmonie.cz

Filmová filharmonie, z. s.

filmharmonie.cz

facebook.com/filmovafilharmonie

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-hudba-film-Filmová filharmonie

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.