Trendové destinace společnosti American Express Travel na rok 2023 odhalují nejlepší výlety pro každý typ cestovatele

K turisticky nejoblíbenějším místům patří Kodaň, Florida Keys, Istanbul, Lisabon nebo Mexico City

Společnost American Express Travel v úterý zveřejnila seznam Trendové destinace 2023 (Trending Destinations 2023 (1)) sestávající z deseti nejoblíbenějších destinací pro cestování v příštím roce, které byly určeny na základě globálních cestovních rezervací držitelů karet American Express Card®. Pro každou z těchto destinací vytvořili poradci American Express Travel také třídenní itineráře, které pro nejoblíbenější místa nabízejí inspiraci ohledně pobytu, stravování, nakupování a poznávání místní kultury, včetně toho, jak mohou držitelé Platinum Card® strávit "bonusový den dovolené". Ten získají s garantovaným check-outem v 16:00 hodin při rezervaci ubytování ve Fine Hotels + Resorts® prostřednictvím American Express Travel.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20221101005452/en/

"Když si držitelé karty rezervují cesty prostřednictvím American Express Travel, svěřují nám svůj nejcennější zdroj, svůj čas," řekla prezidentka American Express Travel Audrey Hendleyová. "Naše globální působnost, více než 100 let zkušeností v oblasti cestování a hluboké porozumění držitelům našich karet nám dávají jedinečnou možnost inspirovat cestovatele letošním seznamem trendových destinací, usnadnit jim proces plánování a s jistotou jim poradit, co dělat, až tam dorazí."

Podle nejnovějšího průzkumu Amex Trendex (2) 50 % dospělých tvrdí, že plánováním dovolené stráví minimálně pět hodin. Aby cestovatelé ušetřili čas a vytěžili ze svých cest co nejvíce, poradci American Express Travel sestavili pro každou z trendových destinací třídenní víkendové trasy, které jim poskytnou inspiraci, kde se nejlépe ubytovat, najíst a nabídnou i aktivity k poznávání místní kultury.

81 % respondentů průzkumu Amex Trendex (2) se shodlo, že chtějí maximálně využít každou hodinu svých cest, a proto jsou odborné rady v itinerářích trendových destinací cenným zdrojem informací. Ať už se vydáváte na sólovou výpravu, cestujete se skupinou přátel, nebo trávíte čas s rodinou, itineráře obsahují pro každého něco, od nalezení nejlepších churros v Mexico City, přes setkání s koaly v Sydney až po procedury v luxusních lázních v Paříži nebo objevování javorového lesa ve Vermontu.

Kromě toho 88 % respondentů průzkumu si shodně přeje, aby jejich cesty byly delší. Držitelé platinové karty mají při rezervaci ubytování ve Fine Hotels + Resorts prostřednictvím American Express Travel garantovanou výhodu pozdního check-outu v 16:00 hodin. Pozdní check-out, jeden z mnoha prémiových benefitů, které přináší rezervace přes American Express Travel, dává cestujícím "bonusový den" k prodloužení dovolené. Itineráře trendových destinací upozorňují na způsoby, jak tento čas strávit. Držitelé karet tak ze svých cest mohou vytěžit maximum, včetně mistrovského kurzu o sýrech v Paříži, plavby na Princovy ostrovy v Istanbulu nebo nákupní exkurze pravého portugalského zboží v Lisabonu.

Kromě špičkových destinací společnost American Express Travel definovala klíčové trendy cestování v roce 2023:

• Po nových dobrodružstvích je poptávka: 70 % respondentů se shoduje, že v roce 2023 chce cestovat do destinací ze seznamu přání.

• Dovolená za účelem holistického zdraví: 89 % respondentů se shoduje, že chce vyrazit na cestu, aby unikli rutině, a 74 % plánuje v roce 2023 více cestovat pro své blaho.

• Vyhledávání individuálních zážitků: 88 % respondentů se shoduje, že při cestování rádi vyhledávají místní zážitky a poznávají kulturu, a 73 % je ochotno utratit více za žádaný cestovní itinerář.

• Od novoročního předsevzetí k letnímu cestování: 43 % respondentů se shoduje, že jejich novoročním předsevzetím je více cest, a 50 % respondentů již začalo přemýšlet o tom, kam se chce vydat na nadcházející dovolenou v létě 2023.

• Větší výdaje za dokonalou dovolenou: 74 % respondentů se shoduje, že v roce 2023 pravděpodobně utratí za cestování více, a 40 % respondentů uvedlo, že při ubytování na cestách jsou ochotni více zaplatit za pozdní check-out.

1 METODIKA TRENDOVÝCH DESTINACÍ 2023

Trendy destinace American Express Travel pro rok 2023 jsou vybírány na základě globálních rezervací držitelů American Express Card prostřednictvím American Express Travel, přičemž je zohledněn meziroční nárůst cestování v letech 2019 až 2022.

2 METODIKA PRŮZKUMU

Tento online průzkum Amex Trendex provedla společnost Morning Consult v období od 30. září do 3. října 2022 na vzorku 2000 amerických cestovatelů z domácností s ročním příjem alespoň 70 tisíc dolarů. Cestovatelé jsou definováni jako dospělí, kteří obvykle cestují letadlem alespoň jednou ročně. Rozhovory byly provedeny online. Výsledky celého průzkumu mají toleranci plus minus 2 procentní body.

PODMÍNKY PROGRAMU FINE HOTELS + RESORTS

Výhody programu Fine Hotels + Resorts® (FHR) jsou k dispozici pro nové rezervace provedené prostřednictvím American Express Travel v participujících zařízeních a platí pouze pro oprávněné držitele amerických karet Platinum Card® pro spotřebitele, podnikatele a firmy a členy programu Centurion® (držitelé karty Delta SkyMiles® Platinum Card nárok nemají). Rezervace musí být provedeny pomocí oprávněné karty, musí být zaplaceny touto kartou nebo jinou kartou American Express® na jméno oprávněného držitele karty a tento držitel karty musí cestovat v rámci objednaného itineráře. Průměrná celková hodnota výhod programu vychází z rezervací z předchozího roku pro pobyty na dvě noci; skutečná hodnota se liší. Polední check-in a upgrade pokoje jsou podmíněny dostupností a poskytují se při check-inu; některé kategorie pokojů nejsou pro upgrade způsobilé. Typ zážitkového kreditu se liší v závislosti na ubytovacím zařízení; zážitkový kredit bude použit na oprávněné poplatky až do výše zážitkového kreditu. U některých zážitkových kreditů se doporučuje rezervace předem. Typ a hodnota denní snídaně (pro dvě osoby) se liší podle ubytování; snídaně bude v ceně minimálně 60 USD za pokoj a den. Pokud je v povinném poplatku za ubytování zahrnuta cena za Wi-Fi, bude při odhlášení uplatněn denní kredit v této výši. Výhody se vztahují na pokoj, pobyt (s limitem tří pokojů na pobyt). Back-to-back pobyty rezervované jedním držitelem karty, držiteli karty ubytovanými ve stejném pokoji nebo držiteli karty cestujícími ve stejné skupině během 24 hodin na stejném objektu jsou považovány za jeden pobyt a jsou nezpůsobilé pro další výhody FHR („zakázané jednání“). Společnost American Express a ubytovací zařízení si vyhrazují právo kdykoli bez předchozího upozornění upravit nebo zrušit výhody FHR, pokud my nebo oni sami podle svého uvážení zjistíme, že jste se mohli dopustit zakázaného jednání nebo že jste se dopustili zneužití nebo hazardní hry v souvislosti s výhodami FHR. Omezení výhod se liší podle nemovitosti. Benefity nelze čerpat za hotovost a nelze je kombinovat s jinými nabídkami, pokud není uvedeno jinak. Benefity musí být využity během rezervovaného pobytu. Případné kredity se uplatňují při check-outu v USD nebo v ekvivalentu místní měny. Výhody, participující zařízení, dostupnost a vybavení těchto objektů se mohou změnit.

O SPOLEČNOSTI AMERICAN EXPRESS

American Express (NYSE:AXP) je globálně integrovaná platební společnost, která poskytuje zákazníkům přístup k produktům, poznatkům a zkušenostem, jež obohacují život a přispívají k obchodnímu úspěchu. Více informací najdete na stránkách americanexpress.com, spojte se s námi na stránkách facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress, linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress a youtube.com/americanexpress.

Odkazy na produkty, služby a informace o společenské odpovědnosti firmy: osobní karty, karty pro podnikatele, cestovní služby, dárkové karty, předplacené karty, služby pro obchodníky, Accertify, Kabbage, Resy, firemní karty, služební cesty, rozmanitost a inkluze, společenská odpovědnost firmy a zprávy o životním prostředí, sociální oblasti a správě.

Místo: New York

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221101005452/en/

Kontakty

AMERICAN EXPRESS

Emily Vicker

Emily.Vicker@aexp.com

Ali Barlow

Ali.Barlow@aexp.com

Zdroj: American Express

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-turistika-banky-služby-American Express

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Services, tourism
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.