Muzeum iluzivního umění Praha otevírá na nové lokalitě

Muzeum iluzivního umění Praha (IAM Prague), první muzeum v České republice věnované iluzím a trikovému umění, uskuteční slavnostní znovuotevření na nové adrese, a to na Melantrichova 536/2, Praha 1, mezi Staroměstským a Václavským náměstím.

Od svého otevření v březnu 2018 přivítalo IAM Prague statisíce návštěvníků v expozici s exponáty oživujícími historické techniky vytváření iluze v umění, propojenými s poutavými úhly pohledu v době selfie a sociálních médií ve 21. století.

Muzeum vystavuje originální díla mezinárodně uznávaných umělců, kterými jsou Patrik Hughes, Alex Dowis a Patrik Proško, a řadu významných místních umělců, jako jsou Zdeněk Daněk, Ladislav Vlna, Jan Jírovec, David Strauzz a Ivana Štenclová. K oblíbeným exponátům IAM Prague přibyla nedávno nová díla, včetně ohromujícího portrétu československé gymnastky Věry Čáslavské vytvořeného Ivanou Štenclovou, a špičková mobilní aplikace s řadou funkcí, jako jsou například dynamické filtry rozšířené reality, která posouvá zážitek návštěvníků na novou úroveň.

Podle slov Jakuba Bechyně, spolumajitele a kreativního ředitele muzea: „Změna místa nejen zviditelnila muzeum pro turisty i místní, ale také nám dala neuvěřitelnou možnost představit si, jak se návštěvníci mohou zapojit a interagovat s naší expozicí. Díky přidání rozšířené reality, na které jsme pracovali několik měsíců, je každé umělecké dílo pro naše hosty jedinečným zážitkem. Díky originálním malbám dle návrhů Mikoláše Alše na klenutých stropech galerie a našemu historickému prostředí dochází k příjemnému propojení starého a nového.“

Pro bližší seznámení s vystavenými exponáty a možnost pohovořit s vystavujícími umělci, jako jsou Patrik Proško, Zdeněk Daněk, David Strauzz, Alex Dowis, Ladislav Vlna a Jan Jírovec, pořádá IAM Prague 27. září den otevřených dveří.

Muzeum iluzivního umění Praha sídlí na adrese Melantrichova 536/2, Praha 1, u Havelského tržiště, je otevřeno denně od 9:00 do 21:00 hodin a k dispozici je i pro soukromé akce.

Více informací na Inko@iamprague.eu

Web: www.iamprague.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-muzea-výtvarné-firmy-IAM Prague

Region
Central Bohemia region

Category
Culture
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.