Předseda strany Právo Respekt Odbornost Jindřich Rajchl zabodoval v aktuálním průzkumu společnosti SANEP. Mezi kandidáty na premiéra obsadil 4. místo

Jindřich Rajchl, předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO)

Jindřich Rajchl, předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO)

Koho byste chtěli za premiéra? Tak zněla otázka, na kterou ve dnech 21. až 27. července 2022 odpovídalo v rámci průzkumu společnosti SANEP 1624 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+. Pořadí na prvních třech místech se dalo odhadnout, ale jméno, které se objevilo na 4. místě, je pro mnohé velkým překvapením. Za Andreje Babiše (ANO), Petra Fialu (ODS) a Tomia Okamuru (SPD) se zařadil Jindřich Rajchl, předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO). Podle agentury SANEP je to známka toho, že je evidentní poptávka po změně stylu politického řízení země a nových osobnostech.

„I když se v grafu objevuje mé jméno, tak já osobně považuji tenhle raketový start jednoznačně za kolektivní výsledek, za úspěch nás všech. Je to ocenění práce všech členů strany a důkaz velké podpory občanů, našich příznivců a podporovatelů, jimž bych chtěl za jejich důvěru upřímně poděkovat,“ uvádí Jindřich Rajchl.

Podle průzkumu by nejvíce lidí chtělo v současné době za premiéra předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, kterému dalo hlas 25,9 procenta obyvatel ČR. Na druhém místě by skončil současný premiér a předseda ODS Petr Fiala, kterému by dala hlas jen necelá šestina obyvatel, tedy 14,6 procenta. Třetí místo by obsadil Tomio Okamura z SPD. V ministerském křesle by ho rádo vidělo 9,2 procenta lidí. A jen těsně za ním se na čtvrté příčce umístil předseda PRO, kterého by za premiéra chtělo 7,9 procenta lidí.

Z výsledků průzkumu je také patrné, že vládní koalice ztrácí důvěru občanů, kteří čím dál více naslouchají opozičním lídrům více než těm vládním. A tento stav nahrává i nové straně PRO. „SPD byla pro řadu občanů spíše symbolem protestní volby a nesouhlasu s hlavním politickým proudem. Strana PRO může pro voliče znamenat také alternativu a vyjádření nesouhlasu s dosavadní politickou reprezentací. Tento průzkum ukazuje, že řada lidí vidí, že naše strana má ale oproti ostatním protestním stranám něco navíc, a to odbornost a profesionalitu, a přejí si, aby naši zemi řídili skuteční odborníci,” vysvětluje předseda Rajchl.

Ostatní předsedové vládních stran v průzkumu zcela propadli. Nejlépe z nich si vede Vít Rakušan z hnutí STAN se 4,2 procenta, následován lidoveckým lídrem Marianem Jurečkou se 3,3 procenta. Pirátský předseda Ivan Bartoš má podporu pouhých 2,9 procenta, avšak ještě mnohem hůře je v české společnosti vnímána předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, jíž by si v čele vlády umělo představit symbolických 0,9 procenta dotázaných.

Více informací najdete zde.

Kontakt pro média: info@stranapro.cz

Keywords ČR-strany-PRO

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Politics, public administration and courts

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.