Investown nově nabízí více investičních příležitostí, vyšší výnosy a může expandovat do EU

Investown je nejrychleji rostoucí investiční platformou v Česku, která je založena na stále populárnější metodě skupinového investování. Prostřednictvím hromadného financování nově přináší investorům širší paletu tržně zajímavých nemovitostí, včetně komerčních, a také vyšší výnosy. Ty začínají na 8 % p.a.. Tímto krokem chce oslovit ještě výrazně širší skupinu investorů, kterých se do platformy dosud zapojilo přes 50 tisíc. Do konce roku cílí na investice do nemovitostních projektů na úrovni 1,5 miliardy korun.

Společnost Investown je nyní v procesu žádání o EU licenci skupinového financování. Podle jejích pravidel se však začíná řídit již nyní. „Abychom získali celoevropskou licenci a mohli expandovat do dalších států EU, musíme přejít na metodu hromadného financování. Tím získáme přístup k mnohem většímu počtu investičních příležitostí na různých místech a s vyšším zhodnocením. I nadále se přitom chceme soustředit na oblast nemovitostí,” vysvětluje CEO a spoluzakladatel Investownu Alan Pock s tím, že investoři budou moci nově vybírat z příležitostí od široké škály architektů, developerů, drobných podnikatelů a firem. Startup věří, že se mu podaří ztrojnásobit dosavadní objem zprostředkovaných investic z 500 milionů na 1,5 miliardy korun.

Vyšší výnosy a pomoc realitnímu trhu

Investown nově umožní investorům realizovat vyšší výnosy startující na 8 % p.a. „Z nového nastavení budou těžit naši uživatelé, kteří u nás investují, ale i partneři realizující projekty v oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí. Díky hromadnému financování se v Česku zrodí celá řada zajímavých realizací a s ohledem na současný nedostatek výstavby z toho bude těžit celá společnost. Naši investoři tak budou nejen realizovat výnosy, ale souběžně se také nepřímo podílet na změně standardu bydlení a architektonickém rozvoji Česka,” říká Alan Pock a dodává, že v zájmu udržitelnosti se Investown zaměří i na rekonstrukce a renovace. Prvním nově nabízeným partnerským projektem je přestavba rodinného domu ve Vestci u Prahy na rezidenční dům s až 6 bytovými jednotkami. Partnerská společnost využije vybrané finanční prostředky na pořízení nemovitosti, dokončení projektu a vyřízení stavebního povolení pro následnou realizaci rekonstrukce.

Investown se nadále těší podpoře a silnému zázemí společností, které v předchozích letech poskytly investice na rozvoj celého projektu. „Splnění všech podmínek nové regulace crowdfundingu ze strany Investownu je skvělou příležitostí k dalšímu rozvoji a naplnění cíle stát se dlouhodobě největší on-line platformou pro investování do nemovitostí. Rozšíření záběru na různé investiční příležitosti spojené s nemovitostmi vnímáme jako krok správným směrem. Další velkou výzvou bude expanze na zahraniční trhy, při které chceme být jako součást nadnárodní skupiny aktivní. Pomůžeme využít všechny synergie,” dodává Jiří Skopový ze Seed Starteru České spořitelny. První kroky za hranice má Investown v plánu v příštím roce.

Jak to bude fungovat?

Ve vylepšené verzi Investownu se budou uživatelé skládat na projekty developerských partnerů. V případě vybrání cílové částky je považován za zrealizovaný a investorům začínají plynout výnosy. Pokud se daná částka mezi investory nevybere, peníze se jim vrátí zpět do peněženky a mohou je alokovat na příležitost, které uživatelé věří více. „Poté co u nás zadavatel zažádá o úvěr, začíná proces pečlivého vyhodnocování. Až po kontrole veškeré dokumentace a důkladném prozkoumání je v případě schválení projekt přidán na platformu a otevřen investicím,” vysvětluje proces výběru Alan Pock. Dosavadní systém, kdy uživatelé alokovali své investice do bytů pronajímaných Investownem, bude v nejbližších měsících postupně opuštěn. “Stávajícím investorům umožníme bezplatné převedení tohoto typu investic do nových, ziskovějších projektů,” uzavírá Alan Pock.

O Investown:

Investown.cz je nová on-line finanční platforma, která zpřístupňuje bezpečné a atraktivní investování do nemovitostí komukoli. Cílem společnosti je zajistit přístup k ziskům z nemovitostí prakticky každému tak, aby mohl efektivně a bezpečně zhodnocovat své finance.

Kontakt pro média:

Peter Maslik, CMO

peter@investown.cz

Tereza Maredová

tereza.maredova@insighters.cz

Keywords ČR-reality-finance-internet-investice-firmy-Investown

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Building industry, housing and real property
IT, telecommunications
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.