Chytrá investice zachrání památky a pomůže seniorům

Domov pro seniory Senlife sídlí v prostorách bývalého barokního kláštera v Mělníku. V hlavní budově (vpravo) je ubytování pro 90 klientů. V nově zrekonstruovaném objektu původního barokního pivovaru (vlevo) jsou apartmány s vlastní kuchyní pro 30 klientů. Foto David Háva

Domov pro seniory Senlife sídlí v prostorách bývalého barokního kláštera v Mělníku. V hlavní budově (vpravo) je ubytování pro 90 klientů. V nově zrekonstruovaném objektu původního barokního pivovaru (vlevo) jsou apartmány s vlastní kuchyní pro 30 klientů. Foto David Háva

Nemovitosti, start-upy nebo kryptoměna. To všechno jsou možnosti, které lze využít, pokud řešíte, kde investovat. Dvojice zakladatelů inovativních domovů pro seniory Senlife nabízí zajímavou alternativu. V pátek 29. července otevřeli pro klienty další část areálu v bývalém barokním klášteře v Mělníku. „Pro mě byl Senlife jasná volba od první chvíle. Zaujalo mě, že můžu finančně podpořit opravu památky, bydlení pro seniory, a ještě z toho budu mít dlouhodobý výnos,“ říká investorka Marta Kadlecová.

Součástí areálu o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je hlavní budova bývalého kláštera, kde je ubytování pro seniory v jedno či dvoulůžkových pokojích. Každý klient si ho může vybavit dle svého přání, což v řadě jiných domovů není běžné. Obyvatelé Senlife si mohou vybrat z rozmanité nabídky aktivizačních programů například muzikoterapie, fyzioterapie, ruční práce nebo zahradničení. V pátek 29. července otevřeli Tomáš Eckschlager a Lukáš Drásta – zakladatelé Senlife další část areálu, který je v bezprostřední blízkosti hlavní budovy. V nově zrekonstruovaném objektu původního barokního pivovaru jsou apartmány s vlastní kuchyní. Klienti si díky tomu mohou vybrat buď samostatné ubytování s možností doplňkové péče, nebo bydlení v hlavní budově, kde je zajištěna nonstop ošetřovatelská a zdravotní péče včetně domácího stravování. Celková kapacita je 120 lůžek.

Investorka Marta Kadlecová se o projektu Senlife dozvěděla předloni, když zchátralý mělnický klášter navštívila poprvé. Od té doby průběžně sleduje, jak se domov rozvíjí. „Mám zkušenosti z mého okolí, že není vůbec snadné sehnat místo v domově pro seniory, natož takové, kde bude příjemné prostředí. O to víc mě těší, že už takové místo existuje. Bydlí tam rodiče mých přátel a pochvalují si, jak se jim personál věnuje,“ říká Kadlecová a dodává, co by vzkázala investorům, kteří řeší, kam vložit finance. „Určitě to není pro někoho, kdo jde tvrdě po číslech, ale pro někoho, kdo má sociální cítění a chce investovat do zajímavého projektu. Líbí se mi, co zakladatelé Senlife v Mělníku vytvořili a těším se na další seniorské domovy, které chystají,“ říká investorka o projektu, který vloni získal cenu v národní soutěži Best of Realty a letos zabodoval v celostátní soutěži Památka roku.

Nyní zakladatelé Senlife přichází s novinkou pro investory, kteří mají chuť vložit finance do smysluplného projektu. „Investor se může zapojit zakoupením dluhopisu v minimální výši 100 tisíc korun. Vložené prostředky použijeme na vybudování dalších domovů pro seniory v historických objektech, které budou mít stejný koncept jako Senlife v Mělníku. Investorovi zasíláme pravidelný výnos 5,5 %, a může kdykoliv rozhodnout, zda bude dál pokračovat nebo dluhopis odprodá. Druhá varianta pro investory je ve formě minifondu, kde je základní vklad milion korun a výnos 6,5 %,“ vysvětluje architekt Tomáš Eckschlager, který spolu s Lukášem Drástou chystá v pořadí druhou rekonstrukci zámku Tmaň u Berouna. Další domovy pro seniory vybudují například v prvorepublikových lázních v Dobré Vodě na Příbramsku nebo na zámku Chodová Planá v západních Čechách.

Keywords ČR-menšiny-památky-sociální-senioři-firmy-Senlife

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.