Devatenáctý ročník projektu Dobrý soused letos rozdělil 440 tisíc Kč

Každá pomoc se počítá. Společnost HARTMANN - RICO už devatenáctým rokem podporuje organizace, sdružení i jednotlivce ve Veverské Bítýšce, Havlíčkově Brodě a Chvalkovicích, kde působí se svými výrobní závody.

Díky finančním prostředkům můžou místní obyvatelé dál rozvíjet své aktivity, a tím podporovat aktivní život v regionu. “Letos jsme se rozhodli zvýšit finanční podporu o 90 tisíc na celkových 440 tisíc korun. Reagujeme tak na aktuální nelehkou ekonomickou situaci," vysvětluje Irena Malá, PR manažerka HARTMANN - RICO.

"Téma udržitelnosti a společenské odpovědnosti je v naší společnosti živé. Jedním takovým projektem je Dobrý soused, který má u nás už dlouhou tradici. Podporujeme rozvoj místních komunit, neboť v těchto aktivitách vidíme přidanou hodnotu. Ochota, radost a energie lidí, kteří prostřednictvím různorodých projektů podněcují zájem a aktivní zapojení dětí nebo třeba seniorů, je něco, co nás baví a moc rádi podporujeme," dodává Irena Malá.

Finanční podpory se dočkalo celkem 37 žadatelů ve třech regionech, kde společnost HARTMANN-RICO působí. Do lokality závodu Veverská Bítýška putovala největší část z celkové finanční odměny - 290 tisíc Kč. V regionech závodů Havlíčkův Brod a Chvalkovice se jednalo o částku 150 tisíc Kč.

V Jihomoravském kraji získaly podporu například Klub přátel ZUŠ ve Veverské Bítýšce, ZŠ a družina Veverská Bítýška, Mateřské centrum Oříšek, Klub vodní turistiky či Spolek pro kulturu a sport Braníškov. V kraji Vysočina získaly podporu například TJ Jiskra oddíl házené a volejbalu či Nadační fond pro hipoterapii. V kraji Královéhradeckém se adresáty podpory staly např. ZŠ a MŠ Chvalkovice, SDH Česká Skalice či TJ Sokol Opočno.

O projektu Dobrý soused

Projekt Dobrý soused vznikl v roce 2003. Jeho cílem je podpora neziskových organizací, spolků či jednotlivců v krajích Jihomoravském, Vysočina a Královéhradeckém. Jednou ročně se rozděluje finanční podpora místním projektům a aktivitám, které se věnují rozvoji dětí a seniorů. Za devatenáct let už Hartmann díky tomuto projektu rozdal víc než 4 mil. Kč. Víc informací na www.hartmann.cz.

O společnosti HARTMANN - RICO

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího státního podniku Rico ve Veverské Bítýšce. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v německém Heidenheimu. HARTMANN - RICO zaměstnává v České republice a na Slovensku víc než 1600 lidí. Víc informací na www.hartmann.cz.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-sociální-zdraví-trh-charita-firmy-Hartmann-Rico

Region
Brno region

Category
Health service
Business, marketing
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.