Partnerství Mary Kay Inc. se Společností investigativní dermatologie (SID) při udělování vzdělávacích grantů akademickým výzkumným pracovníkům na podporu výzkumu zdraví kůže

Společnost Mary Kay Inc., světový lídr v oblasti inovací v péči o pleť, nedávno sponzorovala a na výročním zasedání Společnosti pro investigativní dermatologii (SID) v roce 2022 odhalila laureáty prvních grantů Mary Kay pro výzkum zdraví kůže a kožních onemocnění pro výzkumné pracovníky, kteří provádějí průkopnické a inovativní studie v oblasti zdraví kůže a kožních onemocnění.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220623005229/en/

„Společnost Mary Kay, která je už desítky let lídrem v oblasti globální kosmetiky a inovací v oblasti péče o pleť, je i nadále odhodlána obohatit život žen po celém světě,“ řekla na akci doktorka Lucy Gildeaová, ředitelka pro inovace, produkty a vědu Mary Kay. "Jsme rovněž pevně odhodláni vyrábět produkty nejvyšší kvality a provádět průlomový vědecký výzkum v oblasti vědy o pleti. Uvědomujeme si, že spolupráce je pro nové objevy klíčová a že partnerství s vědeckými, lékařskými a akademickými komunitami je zásadní spoluprací – proto jsme nadšeni, že můžeme tyto vědecké granty udělit."

Granty Mary Kay pro výzkum zdraví kůže/kožních nemocí byly vyhlášeny na loňském setkání ve spolupráci se SID. Granty ve výši 25.000 dolarů jsou určeny pro čtyři výzkumníky, kteří provádějí neuvěřitelnou práci v oblasti výzkumu kůže s cílem odhalit nové perspektivy a výzkumné strategie. V měsících následujících po setkání SID v roce 2021 společnost obdržela žádosti od vědců z celé země.

Nakonec byli vybráni čtyři příjemci grantů:

- Dr. Allison C. Billiová, doktorka medicíny a odborná asistentka na dermatologickém oddělení Michiganské univerzity. Hlavním cílem výzkumu Dr. Billiové je pochopit, "co je příčinou fotostárnutí". Z grantu bude financován výzkum zaměřený na identifikaci cílových drah, které pomáhají předcházet nebo potenciálně zvrátit účinky fotostárnutí.

- Dr. Angel S. Byrd, MD, Ph.D. a odborný asistent na Howard University College of Medicine a odborný asistent na JHUSOM (oddělení dermatologie). Dr. Byrd se ve své práci zaměřuje na genetický základ melasmy. Z tohoto grantu bude financován výzkum, který pomůže odhalit neznámé genetické příčiny melasmy a navrhnout tak personalizované možnosti léčby.

- Dr. Mae Alexandra Carpenterová, doktorandka na Wright State University. Dr. Carpenterová ve své práci zkoumá, jak se uvolňují poškozené částice obsahující DNA a jak aktivují zánětlivé dráhy. Financování tohoto výzkumu pomůže vyvinout nové terapeutické přístupy ke snížení fotosenzitivity na UVB záření u autoinflamatorních onemocnění.

- Dr. Jennifer Powersová, doktorka medicíny a klinická docentka na katedře dermatologie na univerzitě v Iowě. Dr. Powersová se zabývá vlivem mikrobiomu a hojivého prostředí na hojení ran a tvorbu jizev. Financování tohoto výzkumu pomůže pochopit, jak imunitní systém a mikrobiota vzájemně působí na modifikaci tvorby jizev po vředech a chirurgických ranách.

"Gratuluji každému z našich příjemců grantů na rok 2022," dodala Dr. Lucy Gildeaová. "Tito lidé byli pečlivě vybráni ve spolupráci se Společností pro investigativní dermatologii – a my jsme nadšeni, že můžeme podpořit jejich výzkum."

Sponzorství a granty zveřejněné na konferenci SID jsou jen nejnovější snahou společnosti Mary Kay posílit dlouhodobý závazek společnosti podporovat výzkum a vývoj v oblasti zdraví kůže. Společnost Mary Kay má ve svém celosvětovém portfoliu více než 1600 patentů na výrobky, technologie a návrhy obalů.

O společnosti Mary Kay

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila svou vysněnou kosmetickou společnost v roce 1963 s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay snaží posilovat postavení žen na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay investuje do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, doplňků stravy a parfémů. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Další informace najdete na stránkách marykayglobal.com, a na našem Facebooku, Instagramu, LinkedInu a Twitteru.

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220623005229/en/

Kontakty

Mary Kay Inc. Korporátní komunikace

marykay.com/newsroom

972 687 5332 nebo media@mkcorp.com

Zdroj: Mary Kay Inc.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-kosmetika-věda-Mary Kay

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Science, education and school system
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.