12hodin na motorce? Již brzy v Bratislavě na Slovakia Ringu

Druhý díl mistrovství ČR v jízdě na mopedech se blíží. Již 9. července na Slovakia Ringu se mohou těšit všichni příznivci mopedů. Letos poprvé na Slovensku. Bude se jednat o druhý závod z celkového seriálu. Po Kopřivnici, Hodonínu a Třinci se jedná o první setkání v na Slovensku kousek od Bratislavy. Celkem se očekává více než 40 závodních týmů, které si to rozdají o vavříny vítězů.

Historie závodu mopedů píše již svůj pátý rok. Své počátky sahají až do 80. let. "Představte si partu nadšených novinářů, kteří krouží po okruhu Hungaroringu a to dokonce 24 hodin? To byla naše inspirace a společně jsme vymysleli projekt dvanáctihodinovek. Ty se letos po čtyřech letech přehouply do seriálu závodů. A letos dokonce poprvé vyvezeme náš závod do zahraničí a to konkrétně do Orechové Potoně, která se nachází kousek od Bratislavy kde je posvátný Slovakia Ring," dodává ředitel závodu David Hlavatý z pořádajícího klubu Veteráni Morava.

Motokárové centrum pojme až 60 posádek a bude jednou z nejrychlejších v celé sérii závodů. A navíc se pojede proti směru hodinových ručiček. "Moderní areál světové úrovně poskytuje pro týmy i diváky skvělé zázemí. Jako u všech našich závodů, je i zde předepsáno jezdcům přijet už v pátek protože probíhají technické přejímky, zůstat mohou závodníci s doprovodem až do neděle. Místa pro depa i přenocování bude dost. Manželky a ratolesti zvyklé na domácí pohodlí, mají možnost nocovat v přilehlém hotelu. Rodiny a přátelé Vám mohou fandit a zároveň si den závodu zpříjemnit návštěvou Vojenského muzea nebo sousedícího zoo Malkia Park. Prostě tenhle víkend si mohou naplno užít úplně všichni," dodává David Hlavatý.

Ve spolupráci s Klubem priatelov auto-moto veteránov Hamuliakovo se navíc plánuje na akci rovněž sraz veteránů. "Jsme moc rádi, že se podařila tato mezinárodní spolupráce a těšíme se na ni. Určitě připravíme společnou akci i u nás na druhém břehu Moravy," dodává s úsměvem David Hlavatý.

V současné chvíli je přihlášeno 28 týmů z Česka, Slovenska, Maďarska. Ty se rozdělí do šesti kategorií. Zájemci se mohou hlásit až do 8. července. Cena startovného za jezdce je 950 Kč nebo 38 EUR. Všechny náležitosti k závodu mohou zájemci získat na webových stránkách závodu www.zavodymopedu.cz. "Věříme, že se podaří naplnit kapacitu podobně jako v Třinci nebo dokonce lépe. Kde se celý závod velmi povedl a určitě jsme zde nebyli naposledy. Protože se nám začali hlásit také jezdci a stroje, kteří jedou seriál silničních závodů na Slovensku pod názvem Babetta cup. Jejich stroje jsou ale upravené podle jiných pravidel. Tak jsme se rozhodli přidat další kategorii, kterou jsme nazvali Babetta Cup. Tato kategorie bude otevřena pro všechny závody letošního roku. Chceme vytvořit tradici a něco, kam se všichni celý rok těšíme," usmívá se David Hlavatý.

Poslední závod se pojede 3. září na "domácím" Pánově. A i zde si organizátoři chystají změny. "Rádi bychom rozšířili trať a tím ji zatraktivnili. Věříme, že se nám to povede a moc se na to těšíme," dodává na závěr David Hlavatý.

Více informací o závodu se mohou zájemci dozvědět na www.zavodymopedu.cz

Kontakt:

Veteráni Morava - David Hlavatý

E-mail: info@veteranimorava.cz

www.zavodmopedu.cz

fcb: https://www.facebook.com/zavodbabett/ (@zavodbabett)

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-Slovensko-zábava-automoto-motocykly-MOTOMAX

Region
Brno region

Category
Automotive industry, transport and machinery
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.