Zahájení výstavby logistického areálu D2 Park

Europa Capital, panevropský investiční správce nemovitostí, ve spolupráci se společností White Star Real Estate, oznamují zahájení výstavby logistického areálu D2 Park u Hrušek na jižní Moravě.

Areál o rozloze cca 170.000 m2 nabídne skladové prostory třídy A o rozloze 57.000 m2, které jsou navrženy ve vysoké kvalitě - s užitnou výškou přesahující 10 metrů a s venkovními relaxačními zónami. Objekt se nachází u dálnice D2 Brno (CZ) - Bratislava (SK) a nájemcům nabídne vynikající dopravní spojení. Pět hlavních měst v regionu - Vídeň, Praha, Brno, Budapešť a Bratislava - se nachází v okruhu čtyř hodin jízdy autem. Lokalita je také v těsné blízkosti nákladního železničního terminálu Hrušky a železniční uzel Břeclav je vzdálen 7 km.

Projekt podle očekávání obdrží certifikaci BREEAM s hodnocením "excellent", využívá řadu prvků udržitelnosti jako je LED osvětlení, kvalitní izolace, infračervené vytápění, podlahové vytápění a tepelná čerpadla. Budova bude mít také "zelenou fasádu a střechu" a rovněž solární panely. Projekt bude navíc podporovat alternativní způsoby dopravy umístěním stojanů na kola, místa pro sdílení automobilů a nabíjecí stanice pro elektromobily.

Výstavba již byla zahájena a budova přivítá prvního nájemce koncem roku 2022, přičemž zahájení plného provozu je plánováno na začátek roku 2023. Podstatnou část prostor si pronajme skupina International Automotive Components (IAC).

Jason Oram, partner a manažer fondu Europa Capital, uvedl: "Zahájení výstavby D2 Parku představuje důležitý krok v realizaci tohoto projektu. Poptávka po e-komerci je v České republice v posledních měsících stejně jako ve zbytku Evropy mimořádně silná a předpokládá se její další nárůst, přičemž D2 Park nabízí potenciálním nájemcům moderní, udržitelné prostory s vynikající dopravní dostupností."

Robert Martin, partner a ředitel oddělení investic společnosti Europa Capital, dodal: "D2 Park představoval příležitost investovat do kvalitního a dobře umístěného logistického projektu zaměřeného jak na logistické společnosti, tak na výrobní provozy. Česká republika, včetně oblasti jižní Moravy, se potýká s nedostatkem kvalitní logistické nabídky a díky historicky nízké míře neobsazenosti pod 2 % má D2 Park dobrou pozici k uspokojení této poptávky."

Roland Bebčák, Country Partner pro Českou republiku a Slovensko ze společnosti White Star Real Estate, uvedl: "Jsme potěšeni, že jsme mohli zahájit tuto výstavbu společně s Europa Capital, naším dlouhodobým investičním partnerem. Pevně věříme, že D2 Park vyplní mezeru v oblasti průmyslových produktů třídy A v tomto regionu."

Kontakt:

White Star Real Estate s.r.o.

www.whitestar-realestate.com

Keywords ČR-reality-stavby-firmy-White Star Real Estate

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Building industry, housing and real property

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.