Milostivé léto 2 se stává strašákem exekutorů

Další Milostivé léto exekutory a advokáty doslova straší. Plán státu pro odpouštění dluhů je z jejich pohledu sporný. Nejsou státní zaměstnanci s jistým platem. Přesto stát dlužníkům během Milostivého léta platby za exekutory a advokáty odpouští. "Mnoho kolegů proto vážně uvažuje o ukončení exekutorské praxe," říká Martin Štika, soudní exekutor a přidružený člen Právní a legislativní komise Exekutorské komory. Minimálně dvě skupiny dlužníků celé "odpouštění" silně problematizují. Jedněm je všechno jedno. Druzí nic neplatí, protože spekulují na škrtnutí úroků a nákladů vymáhání.

Milostivé léto 1 podle Štiky paralyzovalo kanceláře exekutorů, navíc rostly náklady. To potvrzuje i podniková právnička Petra Gříbková z Atlas Consulting. Paušály exekutorů naopak klesají. Zatímco v roce 2007 dostávali 3500 za spis, za Milostivé léto 2 mají inkasovat 1500 korun plus DPH. Milostivé léto 2 podle právníků dopadne nevalně. Úplně oddlužit se povede minimum lidí. Kvůli spekulantům klesne inkasovaná suma a exekutoři znovu ztratí čas a peníze.

Kontakt:

Eva Kijonková

mediální zastoupení Atlas Consulting

eva.kijonkova@ek-media.com

Keywords ČR-sociální-právo-exekuce-firmy-EK Media

Region
Ostrava region

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.