Knight-Hennessy Scholars oznamuje nové učence ve své páté kohortě, která reprezentuje 27 zemí a 35 postgraduálních studijních programů na Stanfordu

Denning House

Denning House

Program Knight-Hennessy Scholars oznamuje 70 nových stipendistů, mezi nimiž jsou poprvé stipendisté z Belgie, Jamajky, Japonska, Libye, Peru, Saúdské Arábie, Srbska, Jihoafrické republiky, Tanzanie, Severní Makedonie a Vietnamu.

Stipendijní program Knight-Hennessy Scholars (https://kh.stanford.edu/) na Stanfordově univerzitě uvedl kohortu 70 nových stipendistů pro rok 2022. Tvoří ji studenti z 27 zemí, kteří budou studovat v 35 postgraduálních studijních programech na všech sedmi stanfordských postgraduálních fakultách. Profily studentů Knight-Hennessy 2022 jsou k dispozici na adrese (https://http://kh.stanford.edu/scholars) a souhrnné statistiky v PDF souboru.

Program Knight-Hennessy Scholars kultivuje a podporuje multidisciplinární a multikulturní komunitu postgraduálních studentů z celé Stanfordovy univerzity a nabízí poutavé studijní zkušenosti, které připravují studenty na roli vizionářských, odvážných a spolupracujících lídrů schopných řešit složité problémy našeho světa. Stipendisté Knight-Hennessy se účastní programu King Global Leadership Program a získávají až tříletou finanční podporu na postgraduální studium některé ze sedmi stanfordských postgraduálních fakult.

„V době, kdy čelíme mnoha výzvám od pandemie, rasové spravedlnosti, klimatických změn až po probíhající konflikty, mi úspěchy, odhodlání a přísliby těchto nových stipendistů dodávají naději na lepší budoucnost," řekl John L. Hennessy, emeritní prezident a ředitel nadačního fondu rodiny Shriram v rámci programu Knight-Hennessy Scholars.

Program Knight-Hennessy Scholars připravuje nové vedoucí osobnosti se silným multidisciplinárním a multikulturním rozhledem, které cítí závazek k vyššímu dobru a jsou připraveny stát v čele smysluplných změn. Program King Global Leadership je hlavní součástí programu Knight-Hennessy Scholars a nabízí širokou škálu seminářů, přednášek, projektů a zážitků, které obohacují postgraduální studium stipendistů a pomáhají jim dosáhnout jejich vůdčích cílů.

Program Knight-Hennessy Scholars nemá žádné kvóty ani omezení na základě regionu, vysoké školy nebo univerzity, oboru studia nebo kariérního směřování. Mezi novými stipendisty pro rok 2022 se 50 % identifikuje jako ženy a 46 % má pas ze země mimo USA. Třiašedesát procent amerických stipendistů se identifikuje jako osoba jiné barvy pleti a 13 % z nich sloužilo v americké armádě. Stipendisté získali vysokoškolské tituly z celkem 13 mezinárodních a 29 amerických institucí. Sedmnáct procent z nich je prvním členem své rodiny, který navštěvuje vysokou školu.

Od inaugurační kohorty zapsané v roce 2018 po aktuální pátou kohortu čítá program celkem 339 stipendistů. Stipendisté jsou vybíráni na základě schopnosti prokázat samostatného myšlení, cílevědomé vůdcovství a občanské smýšlení. „Je radost pracovat se stipendisty, kteří pocházejí z celého světa a ze všech fakult naší univerzity, protože vytvářejí komunitu, která je odhodlána přispívat k většímu dobru," uvedla Tina Seeligová, výkonná ředitelka Knight-Hennessy Scholars.

Přihlášky do kohorty stipendistů Knight-Hennessy Scholars na rok 2023 budou otevřeny v červenci a jejich uzávěrka je v říjnu 2022. Program nabízí online informační schůzky pro seznámení s komunitou, programem rozvoje vůdčích schopností a přijímacím procesem.

O programu Knight-Hennessy Scholars

Program Knight-Hennessy Scholars byl vyhlášen v roce 2016 a je pojmenován po Philu Knightovi, MBA '62, filantropovi a spoluzakladateli společnosti Nike Inc. a Johnu Hennessym, předsedovi společnosti Alphabet Inc. a prezidentovi Stanfordu (2000-2016). Knight-Hennessy Scholars je největší plně dotovaný postgraduální stipendijní program na světě.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1810500/DenningHouse.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1502473/Knight_Hennessy_Logo.jpg

KONTAKT: Rosa Pyun, Knight-Hennessy Scholars: rryu@stanford.edu

Keywords USA-vzdělání-Knight-Hennessy Scholars

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Science, education and school system

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.