Vtipná videa #nejsmesicizi se stávají virálními

Smích spojuje! Právě proto připravil tým organizace Slovo 21 ve spolupráci s "nápadníkem“ a básníkem Petrem Soukupem krátká videa na každodenní témata spojená s migrací.

Prostřednictvím černého humoru vysvětlují například, proč se ne(učit) cizí jazyky nebo jak nás může spojovat společný zájem, přestože si nerozumíme. Videa, která vychází dvakrát týdně, se na Facebooku a Instagramu těší stále větší oblibě diváků.

Dodnes vyšly:

Dobrá rada - https://fb.watch/cw_JaZS9K3/

Turista - https://fb.watch/cwWfqd-bqN/

Hudba spojuje - https://fb.watch/cwWh3L8ydN/

Nejčastější věty – Sýrie I. - https://fb.watch/cw_F0r0eEm/

Nejčastější věty – Sýrie II. - https://fb.watch/cytidM_4vo/

Slovo 21 se tématu cizinců a imigrantů, které je dnes velmi aktuální, věnuje již řadu let. Lidé z celého světa přicházejí do České republiky hledat bezpečí, nové příležitosti, pracovat, prostě žít. Většina z nás se ovšem s nimi až dosud setkávala pouze prostřednictvím statistik a novinových článků, v nichž byli migranti popisování jako bezpečnostní riziko.

Slovo 21 prostřednictvím svých projektů usiluje o objektivní mediální obraz migrantů, který uvádí toto „strašení“ médií na pravou míru.

Na stránkách našeho projektu www.nejsmesicizi.cz na vás čeká Bulletin Slovo - časopis o cizincích v Česku, sloupek Samíry, který vnáší nový zábavný pohled na různá témata související s integrací nebo informační články o životě cizinců u nás.

Tvůrcem a hlavní postavou vtipných videí je Petr Soukup, který působí v uměleckém i reklamním průmyslu. Je autorem hudebních textů pro mnohé české interprety. Ve videích účinkuje spolu s Marwanem Alsolaimanem, učitelem fyziky a hudebníkem původem ze Sýrie a hudebníkem Denisem Sova z Ukrajiny.

Kontakt:

www.nejsmesicizi.cz

facebook.com/slovo21

Keywords ČR-vzdělání-internet-migrace-firmy-Slovo 21

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system
Politics, public administration and courts
IT, telecommunications
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.