Německý závod společnosti CATL získal povolení k výrobě bateriových článků

Společnost Contemporary Amperex Technology Thuringia GmbH (CATT), první závod společnosti CATL mimo Čínu, obdržela 4. dubna od německé spolkové země Durynsko druhé částečné povolení ke zprovoznění nového závodu na výrobu bateriových článků. Pro společnost CATL je tato událost dalším významným krokem v rozšiřování globální působnosti navzdory pandemii.

Povolení na počáteční kapacitu 8 GWh ročně předali prezidentu společnosti CATL Matthiasi Zentgrafovi durynská ministryně životního prostředí, energetiky a ochrany přírody Anja Siegesmundová a durynský ministr hospodářství Wolfgang Tiefensee na slavnostním ceremoniálu v sídle CATT, které se nachází v průmyslové zóně Erfurter Kreuz.

Výstavba závodu, který je zároveň první německou továrnou na baterie, se nyní nachází v závěrečné fázi a v plném proudu je i instalace strojů. První články tak budou moci sjet z montážních linek do konce roku 2022.

"CATT přináší zásadní impuls pro tak naléhavě potřebnou energetickou transformaci. Těší nás, že jsme první společností, která bude moci vyrábět baterie s označením 'Vyrobeno v Německu'," uvedl Zentgraf a dodal, že spolupráce s úřady během schvalovacího procesu byla vzorná.

Jak uvedla ministryně Siegismundová, e-mobilita nabírá v současném Německu mimořádné obrátky a stát potřebuje společnosti, které se zavázaly zohledňovat udržitelnost a ochranu přírody již ve fázi výroby.

"CATT představuje pro Durynsko jednu z nejdůležitějších průmyslových investic posledních desetiletí," dodal ministr Tiefensee. "Zároveň by se tento projekt mohl stát počáteční inspirací pro vznik durynského 'Battery Valley'. V okolí závodu se již nyní usídlila první várka dodavatelských firem CATL."

Areál CATT tvoří dvě budovy: stávající G1 byla odkoupena od jiné společnosti a montují se zde články do modulů, v nově stavěné G2 se budou články vyrábět. Povolení udělené v pondělí se týká právě výroby článků v budově G2.

Se svými čistými prostorami, podmínkami technické čistoty a konstantní vlhkosti je tento závod téměř stejně složitý, jako by se jednalo o výrobu čipů. V rámci úsilí o udržitelnou výrobu přitom získává část potřebné energie prostřednictvím solárních panelů na střeše budovy.

Výstavbu německého závodu zahájila společnost CATL v roce 2019. Do konce roku 2022 se chystá spustit výrobu článků, která v Německu vytvoří celkem 1500 pracovních míst.

Celkem zde plánuje investovat 1,8 miliardy eur, dosáhnout v budoucnu výrobní kapacity 14 GWh a vytvořit na německém pracovním trhu 2000 míst.

Díky své pozici přímo v srdci Německa je závod připraven nabídnout vysoce kvalitní výrobky a služby hlavním německým automobilkám a podpořit tak transformaci elektromobility a energetiky v Evropě.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1780812/Image1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1780814/Image2.jpg

Kontakt pro média: Fred Zhang

e-mail: zhangyz02@catl.com

PROTEXT

Keywords Německo-energie-automoto-firmy-CATL

Region
Europe, EU, NATO

Category
Automotive industry, transport and machinery
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.