Skupina Midea získala od Světového ekonomického fóra (WEF) již potřetí uznání jako průkopník 4. průmyslové revoluce – v roce 2022 budou do sítě Global Lighthouse Network zařazeny dva nové výrobní závody Midea

Společnost Midea Group Co., Ltd. (000333CH) byla oceněna jako průkopník technologií Průmyslu 4.0 a její dva výrobní závody, Midea Heifei a Midea Jingzhou, se staly součástí sítě Global Lighthouse Network Světového ekonomického fóra (WEF), což dokládá úsilí, které skupina vyvíjí za účelem dosažení efektivní a udržitelné výroby.

Global Lighthouse Network je společenstvím výrobních závodů a hodnotových řetězců, které jsou světovými lídry v zavádění a integraci nejmodernějších technologií 4. průmyslové revoluce (4IR). Skupina Midea vlastní celkem čtyři závody náležející do výše uvedené sítě Světového ekonomického fóra (WEF). Vyrábějí chytré domácí spotřebiče, jež tvoří poměrně vysoký podíl na tržbách skupiny.

"Náš závod dříve vyráběl současně výrobky vyšší a střední třídy a naše výroba se potýkala s celou řadou problémů," uvedl Li Zhen, generální ředitel závodu Midea Jingzhou. "Tradiční způsob výroby byl velmi neefektivní a bylo obtížné včas uspokojit potřeby našich odběratelů."

Díky opatřením v oblasti digitální a inteligentní transformace přešel závod Midea Jingzhou na flexibilní automatizaci. Internet věcí (loT) a umělá inteligence s více než 2000 iniciativami v oblasti digitální transformace zvýšily produktivitu práce o 52 % a snížily dobu realizace výroby o 25 %, míru poruchovosti o 53 % a spotřebu energie na spotřebič o 20 %.

Podobnou revoluci zažil i závod na pračky Midea v Hefei. Celkový počet výrobků označených typovým číslem SKU překročil 1100 kusů a roční objem výroby a prodeje společnosti Midea Hefei je v rámci skupiny rovněž jeden z nejvyšších. "Digitalizace vedla k transformaci všech našich obchodních procesů a celého našeho obchodního modelu, a také ke zvýšení efektivity," uvedl generální ředitel závodu Zhang Zhimin.

Závod Midea Hefei Advanced 4IR Lighthouse, který se zaměřuje na špičkové výrobky pro tuzemský trh a expanzi na zahraniční trhy, široce využívá technologie umělé inteligence a loT napříč komplexními hodnotovými řetězci pro rychlejší reakci na změny a efektivnější dodavatelský řetězec, což přineslo zkrácení dodací lhůty o 56 %, snížení zákaznických reklamací o 36 % a zvýšení produktivity práce o 45 %. Tyto technologie rovněž pomáhají naplnit náš cíl v oblasti ochrany životního prostředí, kterým je kulminace emisí uhlíku v roce 2025 a dosažení nulových emisí v roce 2040.

"Skupina Midea chce i v budoucnu navyšovat investice do digitalizace, IoT, globálních technologických průlomů a prvenství a bude i nadále investovat do nejmodernějších technologií,"řekl Simon Zhang, CIO skupiny Midea.

O společnosti Midea Group Co., Ltd. Skupina Midea s vizí "přinášet skvělé inovace do života" se již 54 let od svého založení drží filozofie vytvářet lepší život pomocí technologií. Dnes se společnost Midea vyvinula ve vědecko-technický konglomerát, který se specializuje na oblast inteligentních domácností, průmyslových technologií, technologií pro budovy, robotiky a automatizace a digitálních inovací. Za posledních pět let bylo do výzkumu a vývoje investováno téměř 45 miliard RMB, přičemž na světě existuje 35 center pro výzkum a vývoj a 35 hlavních výrobních základen. Naše produkty a služby využívá přibližně 500 milionů spotřebitelů ve více než 200 zemích a regionech.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/1776475/1.jpgFoto – https://mma.prnewswire.com/media/1776476/2.jpg

KONTAKT: Lori, Tel: +86 13512784739

E-mail: luory17@midea.com

Keywords Čína-stroje-společnost-firmy-Midea

Region
Asia, Australia

Category
Automotive industry, transport and machinery
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.