American Express Travel: Zpráva o globálních trendech v cestování v roce 2022 ukazuje, že lidé jsou připraveni a dychtiví cestovat a rezervovat si výlety s širšími cíli než kdy dříve

- Spotřebitelé cestují, aby navštívili lidi a místa, která mají rádi, oslavují důležité životní události, vydávají se na cesty podle seznamů svých přání, chtějí se setkávat s ostatními lidmi a požadují lepší wellness a péči o sebe sama.

- 86 % respondentů hodlá v roce 2022 utratit za cestování větší nebo stejnou sumu ve srovnání s typickým rokem před pandemií (1)

Společnost American Express (NYSE:AXP) dnes zveřejnila zprávu American Express Travel: Zpráva o globálních trendech v cestování v roce 2022 (1), podle níž se lidé těší na více cest než v loňském roce a za cestování hodlají v roce 2022 utratit větší nebo stejnou sumu ve srovnání s typickým rokem před pandemií. Ze zprávy, která vychází z údajů ze Spojených států, Austrálie, Kanady, Mexika, Japonska, Indie a Británie, vyplývá, že spotřebitelé cestují za lidmi a místy, která mají rádi, oslavují důležité životní události, vydávají se na cesty podle seznamu přání, chtějí se setkávat s ostatními lidmi a požadují lepší wellness a péči o sebe sama. Ve 4. čtvrtletí roku 2021 se počet globálních rezervací držitelů karet uskutečněných prostřednictvím American Express Travel zvýšil o 24 % ve srovnání s rokem 2019 a v roce 2022 dále zesiloval.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220321005163/en/

"Pandemie nás všechny, včetně turistů, přiměla posoudit, co je skutečně důležité," řekla Audrey Hendley, prezidentka American Express Travel. "Zpráva Global Travel Trends ukazuje, že turisté dohánějí ztracený čas a přemýšlejí o tom, s kým cestují, jaká místa navštěvují, jaké značky podporují a jak utrácejí své peníze, zatímco cestovní ruch se posouvá vpřed."

Mezi hlavní poznatky ze zprávy American Express Travel: 2022 Global Travel Trends Report (1) patří:

- Svět je připraven cestovat: 74 % respondentů se shoduje, že je ochotno rezervovat si na rok 2022 cestu, i kdyby ji později museli zrušit nebo změnit (1). To je více než 56 % zaznamenaných v loňském roce (2).

- Výdaje na cestování překonávají úroveň před pandemií: 86 % spotřebitelů očekává, že v roce 2022 utratí za cestování více nebo stejně ve srovnání s typickým rokem před pandemií (1).

- Turisté chtějí cestovat častěji: V roce 2022 plánuje 62 % respondentů podniknout 2-4 cesty a 76 % respondentů uvedlo, že v roce 2022 plánuje cestovat s rodinou více než v roce 2021.

- Turisté vyhledávají značky, které upřednostňují podporu místních komunit: 81 % respondentů chce navštěvovat destinace, kde se mohou pohroužit do místní kultury, a chce, aby peníze, které během cestování utratí, putovaly zpět do místní komunity.

- Vysněné destinace se stávají realitou: 55 % respondentů si chce letos rezervovat dovolenou, jakou si dopřeje jednou za život; platí to zejména pro mileniály (67 %) a generaci Z (65 %).

- S návratem zábavy se vracejí i cesty spojené s osobními setkáními: V loňském roce 56 % respondentů uvedlo, že cestování na velké zábavní akce odložilo, ale letos má v plánu se na tyto typy akcí vrátit.

S rostoucí dynamikou cestování nabízí American Express Travel exkluzivní přístup a hodnotu, jedinečné programy a výhody a přístup k nejlepším znalostem o cestování ve své třídě prostřednictvím cestovních poradců American Express, kteří držitelům karet pomáhají s jakýmkoli typem cesty.

Plné znění zprávy – American Express Travel: Zpráva o globálních trendech v cestování v roce 2022 – naleznete zde.

1 – Metodika průzkumu: Tento online průzkum Amex Trendex byl proveden společností Morning Consult v období 3.-11. února 2022 na národním vzorku 2000 turistů z USA a na vzorku 1000 turistů z Austrálie, Kanady, Indie, Japonska, Mexika, Británie a USA, kde roční přéjem domácnosti činí alespoň 70 tisíc dolarů. Turisté jsou definováni jako dospělí, kteří obvykle cestují letecky alespoň jednou ročně. Výsledky průzkumu na jednotlivých trzích mají toleranci plus mínus 3 procentní body.

2 – Metodika průzkumu: Tento online průzkum společnosti Amex Trendex byl proveden společností Morning Consult v období 15.-24. ledna 2021 na národním vzorku 1000 turistů v Austrálii, Kanadě, Indii, Japonsku, Mexiku a Británii a 2000 turistů v USA. Ekvivalent příjmu domácnosti v místní měně (HHI) 70 tisíc dolarů a více v Austrálii, Kanadě, Japonsku, Británii a USA, ekvivalent HHI 50 tisíc dolarů a více v Mexiku a ekvivalent příjmu domácnosti 20 tisíc dolarů a více v Indii. Turisté jsou definováni jako dospělí, kteří v roce 2019 alespoň jednou cestovali letecky. Výsledky mají toleranci plus mínus 2 procentní body v USA; plus mínus 3 procentní body v ostatních zemích.

O společnosti American Express

American Express je globálně integrovaná platební společnost, která poskytuje zákazníkům přístup k produktům, poznatkům a zkušenostem, jež obohacují život a napomáhají jim k obchodním úspěchům. Více informací najdete na stránkách americanexpress.com. Spojte se s námi na facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress, linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress a youtube.com/americanexpress.

Odkazy na produkty, služby a informace o společenské odpovědnosti firmy: osobní karty, firemní karty, cestovní služby, dárkové karty, předplacené karty, služby pro obchodníky, Accertify, Kabbage, Resy, firemní karty, služební cesty, rozmanitost a inkluze, společenská odpovědnost firmy a zpráva o životním prostředí, sociální oblasti a správě.

Lokalita: Globální

Zobrazit zdrojovou verzi na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220321005163/en/

Kontakty:

AMERICAN EXPRESS

Ali Pearce

Ali.Pearce@aexp.com

Zdroj: American Express

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-turistika-American Express

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.