ÚAMK - Úspěch Pavla Hortka ve FIA

Pavel Hortek

Pavel Hortek

Úspěch v Mezinárodní automobilové federaci FIA Elections of the Manufacturers Representatives within the 2022 FIA Sporting Commissions 25 November 2021 - FIA Geneva

Volby zástupců výrobců v rámci Sportovních komisí Fédération Internationale de l'Automobile FIA pro rok 2022. Velkým úspěchem pro český motorsport a celou naši zemi je suverénní volba výjimečného profesionála ing. Pavla Hortka do třiatřicetičlenné Rally komise Mezinárodní automobilové federace FIA. Jako reprezentant značky ŠKODA byl již podeváté v řadě zvolen jedním ze dvou delegátů zastupujících zájmy všech výrobců v kategorii rallye.

Pan Hortek byl zvolen plným počtem hlasů.

"Pavel Hortek - viceprezident Ústředního automotoklubu ČR je naším dlouholetým kolegou, špičkovým odborníkem na motorsport a jeho jasná mezinárodní volba je pro nás skvělým signálem nejvyšší sportovní profesionality,“ říká s hrdostí na úspěch svého blízkého kolegy rovněž mezinárodně uznávaná osobnost motorismu JUDr. Oldřich Vaníček - Prezident ÚAMK ČR, také bývalý úspěšný závodní jezdec.

Pavel Hortek začal s motoristickým sportem v roce 1969.

Poté, co se v roce 1974 stal mistrem ČR v rallye, dostal místo spolujezdce v továrním týmu ŠKODA, kde spolujezdil s první slavnou 130 RS.

V moderní rallye jsou úspěšní spolujezdci zcela ideální pro role týmových manažerů, jsou totiž zvyklí pracovat pod extrémním tlakem a vždy udrží chladnou hlavu. Tuto definici pan Pavel Hortek do detailu potvrzuje.

ÚAMK Prosinec 2021

Mezinárodní automobilová federace (FIA, francouzsky Fédération Internationale de l'Automobile) je mezinárodní organizace, která sdružuje jednotlivé národní automobilové organizace. Vznikla v roce 1946 přejmenováním AIACR (Association Internationale des Automobiles - Clubs Reconnus) založené v roce 1904. Sídlo FIA je v Paříži. Je členem organizací SportAccord a ARISF.

ÚAMK ČR je nezávislý, dobrovolný a samosprávný spolek fungující na demokratických principech, který sdružuje zejména motoristy a příznivce motorismu a působí na území celé České republiky. ÚAMK je pokračovatelem motoristických organizací a klubů vzniklých na území Čech, Moravy a Slezska; jeho založení v roce 1904 je spjato se vznikem motorismu v českých zemích.

Kontakt:

ivan.ivanco@uamk.cz

Keywords Sport-motorismus-rallye-ÚAMK

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Sport

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.