CGTN: Pcheng Li-jüan vyzývá k rozvoji vzdělávání dívek a žen

Pcheng Li-jüan, manželka čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, vyzvala k dlouhodobému úsilí umožnit většímu počtu žen kvalitní vzdělání, které přispěje k naplnění cílů udržitelného rozvoje OSN do roku 2030.

Pcheng, zvláštní vyslankyně Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) pro rozvoj vzdělávání dívek a žen, poskytla rozhovor Kurýru, stěžejnímu časopisu vydávanému UNESCO.

Uvedla, že odstranění chudoby a dosažení rovnosti žen a mužů jsou společnými ideály lidstva a společným přáním žen na celém světě. Konstatovala také, že Čína díky svému neutuchajícímu úsilí dosáhla cíle vymýtit absolutní chudobu, k čemuž je vzdělání velmi důležitým prostředkem.

„Měli bychom více podporovat vzdělávání dívek a žen, usilovat o to, aby více žen získalo kvalitní vzdělání a přispívat k naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN do roku 2030," uvedla Pcheng.

Vyzvala všechny lidi na celém světě, aby spolupracovali, hledali nové cesty a výzvy řešili společně. „Vzhledem k tomu, že se covid-19 stále šíří po celém světě, je naším společným přáním, aby žádná dívka nezůstala opomenutá," řekla.

Pcheng potvrdila význam iniciativy UNESCO Budoucnost vzdělávání a uvedla, že ženy jsou důležitou silou v rozvoji lidské civilizace a vytváření lepší budoucnosti pro všechny.

Vyjádřila naději, že vlády všech zemí, stejně jako mezinárodní a nevládní organizace, budou aktivně podnikat kroky k posílení postavení žen prostřednictvím vzdělávání, podpoří větší rozvoj vzdělávání dívek a žen a přinesou novou energii do budování globálního společenství se společnou budoucností.

V roce 2015 Čína a UNESCO společně začaly udílet Cenu za vzdělávání dívek a žen. Tato cena má pozitivní dopad i dnes.

Jako zvláštní vyslankyně UNESCO pro vzdělávání dívek a žen vyjádřila Pcheng ochotu nadále plnit svou roli a prohlásila, že Čína bude s OSN i nadále spolupracovat na zajištění úspěchu druhého ročníku Ceny za vzdělávání dívek a žen.

V letošním roce, kdy si UNESCO připomíná 75. výročí svého založení, vydává Kurýr zvláštní číslo, v němž upozorňuje na hlavní výzvy, kterým dnes vzdělávání ve světě čelí a navrhuje jejich řešení.

https://news.cgtn.com/news/2021-11-10/Peng-Liyuan-urges-advancing-education-for-girls-women-1558G8cnkK4/index.html

KONTAKT: Ťiang S'-min, +86-188-2655-3286, cgtn@cgtn.com

Keywords Čína-OSN-vzdělání-ženy-UNESCO

Region
Asia, Australia

Category
Science, education and school system

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.