American Express zveřejňuje zprávu o globálních cestovatelských trendech roku 2021

Výsledky globálního spotřebitelského průzkumu odhalují klíčové trendy naznačující zadržovanou poptávku po cestování, připravenost plánovat budoucí cesty a vzestup digitálního nomádství

Společnost American Express (NYSE: AXP) v úterý vydala zprávu o globálních cestovních trendech „American Express Travel: Global Travel Trends Report“, která poskytuje jedinečný vhled do spotřebitelské nálady na cestování téměř rok od propuknutí pandemie COVID-19. Výsledky uvedené ve zprávě, které jsou založeny na průzkumu provedeném v sedmi zemích - ve Spojených státech, Austrálii, Indii, Kanadě, Mexiku, Japonsku a ve Spojeném království (1), ukazují, že se spotřebitelé těší na to, až budou moci opět cestovat a že již plánují budoucí cesty.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Její plnou verzi naleznete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20210309005322/en/

Mezi nejdůležitější postřehy patří:

• Silná zadržovaná poptávka po cestování: 87 procent dotázaných uvedlo, že naplánovaný budoucí výlet je něco, na co se mohou těšit, 76 procent respondentů vytváří seznam vysněných destinací pro budoucí cesty i přesto, že možná ještě nebudou moci cestovat, a 63 procent respondentů uvedlo, že šetří body na svých kreditních kartách, aby mohli vyjet na dovolenou, jakmile budou cítit, že je bezpečné vycestovat.

• Spotřebitelé jsou připraveni rezervovat již nyní: 56 procent respondentů uvedlo, že jim chybí cestování natolik, že jsou ochotni rezervovat si výlet nyní, a to i přesto, že by v budoucnu mohl být zrušen.

• Vzestup digitálního nomádství: 54 procent respondentů uvedlo, že svoboda a flexibilita spojená s životem a prací na cestách po světě je nyní přitažlivější než před pandemií.

• Bezpečnost je prioritou: 65 procent respondentů uvedlo, že plánují vycestovat poté, co společně se svými rodinnými příslušníky budou naočkováni vakcínou proti COVID-19.

• Soukromí je novým klíčovým aspektem luxusního pobytu: 75 procent respondentů souhlasí s tím, že zážitky, které nabízejí maximální soukromí, se stávají klíčovým vyhledávaným rysem luxusního cestování.

• Nárůst udržitelného cestování: 68 procent respondentů souhlasí s tím, že se snaží vyhledávat cestovní kanceláře, které podporují udržitelné cestování.

„Naše nejnovější zpráva o globálních trendech ukazuje, že mezi spotřebiteli existuje zadržovaná poptávka po cestování - mnoho lidí touží po vycestování a začíná své budoucí cesty plánovat,“ uvedla Audrey Hendley, prezidentka American Express Travel. „Pandemické prostředí navíc dává vznikat novým trendům, roste tak například atraktivita práce odkudkoli na cestách. Luxus je nově definován skrze personalizovanější zážitky, přičemž čistota a soukromí jsou klíčové aspekty pobytu, které mu dodávají na luxusu. Stejně tak roste zájem o environmentální a sociální dopad cest a cestovních kanceláří.“

Pohled na klíčové poznatky ze zprávy:

SPOTŘEBITELÉ SE TĚŠÍ NA TO, AŽ BUDOU MOCI OPĚT VYCESTOVAT

Lidé v přemýšlení nad budoucími cestami a jejich plánování nacházejí útěchu a naději.

• Ozdravné a wellness pobyty: 78 procent respondentů uvedlo, že v roce 2021 chtějí vycestovat, aby zmírnili stres z roku 2020.

• Plánování a platba budoucích cest: Třetina respondentů uvádí, že bude častěji než před pandemií COVID-19 využívat cestovní kredity nebo body k zaplacení celé cesty nebo její části v roce 2021.

• Kompenzace nemožnosti vycestovat: 61 procent respondentů plánuje za cestování v roce 2021 utratit více než obvykle, protože v roce 2020 nemohli cestovat.

• Spotřebitelé jsou ochotni podstoupit oběti, aby mohli cestovat: 64 procentům respondentů chybí cestování natolik, že by byli ochotni vzdát se sociálních médií po dobu jednoho měsíce, aby mohli vyjet na dovolenou.

• Poptávka po gastroturismu přetrvává: 62 procent respondentů uvedlo, že stravování je hlavní činností, která je na cestách láká. Data o rezervacích provedených přes American Express Travel za leden 2021 ukazují, že města nabízející atraktivní gastronomické zážitky jsou hlavními destinacemi amerických a mezinárodních držitelů karet American Express. Miami, San Francisco, Chicago a Houston jsou nejpopulárnějšími destinacemi amerických držitelů (2), zatímco nejžádanějšími destinacemi mezinárodních klientů (3) jsou Mexico City, Singapur a Tokio.

NOVÝ PŘÍSTUP K CESTOVÁNÍ

S obvyklými změnami rezervačních politik, cestovních nabídek a novými atraktivními destinacemi nyní dochází k proměnám v přístupu k cestování.

• Luxusní cesty: Pandemie proměnila pohled spotřebitelů na luxusní cestování. Nejžádanějšími luxusními položkami cest jsou podle respondentů: personalizované zážitky (82 procent), vysoká úroveň čistoty (81 procent) a soukromí (79 procent) (1). 59 procent respondentů naznačuje, že chtějí využít služeb cestovní agentury k plánování a přizpůsobení své další cesty a 80 procent naznačuje, že jsou ochotni cestovat do destinací mimo sezónu, protože budou méně zaplněné.

• Rostoucí popularita méně známých destinací: 69 procent respondentů má zájem o návštěvu méně známých destinací a data o rezervacích provedených přes American Express Travel tento trend potvrzují nárůstem počtu rezervací v těchto lokalitách. Například města Dallas a Charlotte zaznamenala oproti minulému roku v lednu 2021 vyšší počet rezervací provedených zahraničními držiteli karet (4). Stejně tak si konzultanti American Express Travel všímají zvýšeného počtu žádostí o cesty do menších měst, jako jsou: Porto (namísto Lisabonu) v Portugalsku a Wellington (namísto Aucklandu) na Novém Zélandu.

ÚČELNÉ CESTOVÁNÍ

Spotřebitelé se stávají vědomějšími cestujícími a dbají na to, aby cestovní společnosti byly v souladu s jejich hodnotami a plánují cesty do destinací, jejichž místní komunity mohou pozitivně ovlivnit.

• Podpora místních komunit: 72 procent respondentů souhlasí s tím, že by rádi vycestovali do destinací za účelem zvýšení místních příjmů z cestovního ruchu a podpoření místní ekonomiky (1).

• Podpora cestovních společností, které upřednostňují diverzitu a inkluzi: 69 procent respondentů souhlasí s tím, že si chtějí vybrat leteckou/hotelovou společnost, která si cení rozmanitosti a inkluze a jejíž zaměstnanci odrážejí různorodou zákaznickou základnu.

• Cestující s povědomím o uhlíkových emisích: 60 procent respondentů souhlasí s tím, že si chtějí zarezervovat let u leteckých společností zavázaných k uhlíkové neutralitě.

4500 cestovní konzultantů American Express Travel poskytuje zákazníkům služby světové úrovně, které v sobě snoubí nejmodernější technologie a podporu, která je založená na osobním kontaktu. Společnost American Express Travel se snaží poskytovat svým klientům větší hodnotu a udržet si jejich důvěru, a tak zavedla řadu slev a nabídek pro různé hotely, letecké společnosti a půjčovny aut a prodloužila možnost stornovat rezervaci s nulovými poplatky až do konce září. Další informace naleznete na webových stránkách AmexTravel.com.

Další poznatky průzkumu a další informace o zprávě American Express Travel: Global Travel Trends Report naleznete zde.

AMERICAN EXPRESS TRAVEL: METODIKA ZPRÁVY O GLOBÁLNÍCH CESTOVNÍCH TRENDECH

1 - Tento online průzkum Amex Trendex byl proveden společností Morning Consult mezi 15.-24. lednem 2021 s národním vzorkem 1000 cestujících v Austrálii, Kanadě, Indii, Japonsku, Mexiku a Velké Británii a se vzorkem 2000 cestujících z domácností s ročním příjmem vyšším než 70 tis. USD (a ekvivalentním příjmem v místní měně) v Austrálii, Kanadě, Japonsku, Velké Británii a USA, s ročním příjmem vyšším než 50 tis. USD (a ekvivalentním příjmem v místní měně) v Mexiku a s ročním příjmem vyšším než 20 tis. USD (a ekvivalentním příjmem v místní měně) v Indii. Cestující jsou definováni jako dospělí, kteří alespoň jednou v roce 2019 cestovali letadlem. Výsledky mají toleranci plus mínus 2 procentní body v USA a plus mínus 3 procentní body v ostatních zemích.

2 - Na základě dat o letových a hotelových rezervacích amerických držitelů karet provedených prostřednictvím American Express Travel v lednu 2021.

3 - Na základě dat o letových a hotelových rezervacích mezinárodních držitelů karet provedených prostřednictvím American Express Travel v lednu 2021.

4 - Na základě srovnání dat o letových a hotelových rezervacích mezinárodních držitelů karet provedených prostřednictvím American Express Travel v lednu 2021 v porovnání s lednem 2020.

O SPOLEČNOSTI AMERICAN EXPRESS

American Express je globálně integrovaná platební společnost, která zákazníkům poskytuje přístup k produktům, poznatkům a zkušenostem, které obohacují životy a napomáhají jim k obchodním úspěchům. Další informace naleznete na webových stránkách americanexpress.com. Spojte se s námi na: facebook.com/americanexpress, instagram.com/americanexpress,linkedin.com/company/american-express, twitter.com/americanexpress a youtube.com/americanexpress.

Odkazy na produkty, služby a informace o společenské odpovědnosti firmy: dobíjecí a kreditní karty, podnikatelské kreditní karty, cestovní služby, dárkové karty, předplacené karty, obchodní služby, Accertify, InAuth, firemní kreditní karty, služební cesty, společenská odpovědnost firmy.

Původní verzi naleznete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210309005322/en/

KONTAKTY:

AMERICAN EXPRESS

Heather Norton

Heather.A.Norton@aexp.com

Ali Pearce

Ali.Pearce@aexp.com

Zdroj: American Express

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-turistika-koronavirus-American Express

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Health service
Services, tourism

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.