NielsenIQ získává nezávislost coby samostatná firma

NielsenIQ transformuje své podnikání - nově se stává samostatnou společností, která bude informovat o budoucnosti obchodu

Počínaje dneškem začíná nová kapitola NielsenIQ jakožto nezávislé společnosti uzavřením akvizice ze strany firmy Advent International ve spolupráci s nastupujícím výkonným předsedou a generálním ředitelem Jamesem „Jimem“ Peckem. Se statutem nezávislého podniku bude NielsenIQ lépe připravena na urychlení transformace a posílení své vedoucí pozice na trhu.

Za účelem přiblížení se pozici definitivního lídra v oblasti rychloobrátkového spotřebního zboží (Fast Moving Consumer Goods, FMCG) a vkročení do nové éry technologického pokroku a inovací přijme společnost tři nové pracovníky na vedoucích pozicích. Pozici technického ředitele obsadí Mogit Kapoor, který bude dohlížet na veškeré technologické záležitosti. Veterán společnosti Nielsen, Steve Matthesen, bude zaměstnán na pozici strategického ředitele a bude pomáhat s rozvíjením a aplikací firemní strategie a dalších klíčových iniciativ. Na pozici ředitele pro digitální transformaci byl dosazen Curt Miller, který bude mít na starosti organizační sladění, které podpoří růstovou strategii NielsenIQ.

„NielsenIQ má jedinečnou příležitost stát se rychle rostoucím partnerem disponujícím flexibilitou potřebnou pro navýšení objemu strategických investic a inovací do budoucna,“ uvedl Jim Peck, výkonný předseda a generální ředitel NielsenIQ. „Nezávislost podtrhuje náš závazek k obratovému plánu, který nám umožní lépe podporovat zákazníky a partnery a poskytovat maximální hodnotu při současném přizpůsobení se měnící se dynamice trhu a zákazníků.“

Klienti se mezitím, co se bude společnost věnovat urychlení poskytování nových služeb a zpřesnění svých operací, budou moci i nadále spoléhat na špičková data, která společnost poskytuje. Jako důvěryhodný partner s důkladnými znalostmi odvětví maloobchodního prodeje a FCMG má NielsenIQ příležitost činit náročná rozhodnutí, přizpůsobit se potřebám klientů a poskytovat inovativní řešení, která skutečně splňují potřeby zákazníků.

O společnosti NielsenIQ

NielsenIQ je světovým lídrem v poskytování prvotřídních nestranných dat o spotřebitelském chování. Společnost NielsenIQ je poháněna špičkovou platformou spotřebitelských dat a disponuje bohatými analytickými schopnostmi, díky čemuž umožňuje předním světovým spotřebitelským společnostem a maloobchodním prodejcům činit odvážná a sebevědomá rozhodnutí.

Společnost využívá komplexních datových sad a totožného měření všech transakcí, a poskytuje tak klientům výhled na chování spotřebitelů s cílem optimalizovat výkon napříč všemi maloobchodními platformami. Naše otevřená filozofie zaměřená na integraci dat nám umožňuje vytvářet nejvlivnější spotřebitelské datové soubory na planetě. Klienti NielsenIQ se mohou spolehnout na stoprocentní pravdivost poskytnutých dat.

Společnost NielsenIQ je portfoliová společnost firmy Advent International a působí na téměř 100 trzích, díky čemuž může pracovat s daty více než 90 procent světové populace. Další informace naleznete na adrese https://www.nielseniq.com/.

O společnosti Advent International

Společnost Advent International byla založena v roce 1984 a je jedním z největších a nejzkušenějších světových soukromých kapitálových investorů. Firma investovala do více než 350 soukromých kapitálových transakcí ve 41 zemích. Ke 30. září 2020 spravovala aktiva ve výši 66.2 miliard USD. S 15 kancelářemi ve 12 zemích nabízí Advent globálně integrovaný tým více než 200 investičních profesionálů v Severní Americe, Evropě, Latinské Americe a Asii. Firma se zaměřuje na investice do pěti hlavních odvětví, včetně podnikových a finančních služeb; zdravotní péče; průmyslu; maloobchodního prodeje, spotřebitelského a volnočasového sektoru a technologií. I po 35 letech věnovaných mezinárodním investicím zůstává společnost Advent International nadále odhodlána spolupracovat s manažerskými týmy, aby svým portfoliovým společnostem poskytovala trvalé příjmy a růst výnosů.

Další informace naleznete na adrese www.adventinternational.com nebo www.linkedin.com/company/advent-international

Původní verzi naleznete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210308005067/en/

KONTAKTY:

Vztahy s médii: Fernanda Paredes, fernanda.paredes@nielseniq.com, +1 917-291-1196

Gillian Moser,

gillian.mosher@nielseniq.com, +1 647-282-9714

Zdroj: NielsenIQ

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Keywords USA-obchod-trh-trendy-NielsenIQ

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Business, marketing

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.