Covid-19: spolupráce Červeného kříže s mincovnou pokračuje

Lenka Klimentová z České mincovny předává šek prezidentu ČČK Marku Juklovi

Lenka Klimentová z České mincovny předává šek prezidentu ČČK Marku Juklovi

Jan Krause, hlavní technolog České mincovny, s letošní Sadou oběžných mincí ČR Jan Krause, hlavní technolog České mincovny, s letošní Sadou oběžných mincí ČR Jan Krause, hlavní technolog České mincovny, s letošní Sadou oběžných mincí ČR

Vývoj ekonomiky v souvislosti s pandemií otevírá i potřebu úspěšných rozdělit se o část zisku a myslet na charitu. I v letošním roce jablonecká Česká mincovna poskytne výtěžek z prodeje mincí a medailí Českému červenému kříži.

Humanitární aktivity Českého červeného kříže a i složek Mezinárodního červeného kříže jsou podporovány také díky společnému projektu Florence s Českou mincovnou, spolupráci, která byla zahájena již v loňském roce. "Zaměřena byla pochopitelně na podporu pomoci při epidemii covid-19," upozornil prezident ČČK ČR Marek Jukl.

Pandemie bohužel pokračuje i letos. Česká mincovna se rozhodla v rámci projektu Florence podpořit humanitární aktivity Červeného kříže dále tím, že z každé Sady oběžných mincí ČR 2021 věnuje ČČK 50 Kč.

Již poměrně velká část z letošní emise 4000 kusů sad Oběžných mincí ČR 2021 je podle mluvčí ČM Lenky Klimentové závazně prostřednictvím e-shopu rezervována. "Ale zájemci nemusí být smutní, vyprodáno ještě není. Do prodejen ČM v Praze, Brně a Jablonci se po březnové emisi dostanou stovky sad a zájemci si je hned po otevření prodejen budou moci pořídit," doplnila mluvčí.

Součástí projektu Florence je také ražba mosazných, stříbrných a zlatých medailí Děkujeme v dárkovém blistru, kde ze všech vyrobených předává mincovna 70, 200 a 500 korun ČČK na konkrétní projekty.

Loni ČM předala výtěžek ve výši 170 000 korun pro ČČK a 2 000 euro pro Slovenský ČK z prodeje SOM k olympiádě a k mistrovství Evropy ve fotbale, které se kvůli pandemii nekonaly.

Kontakt:

Lenka Klimentová

PR specialista

e-mail: lenka.klimentova@mint.cz

Keywords ČR-koronavirus-měna-Červený kříž-Česká mincovna

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Health service
Finance, economics

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.