Digitální knihovna IEEE Xplore dosáhla pěti milionů dokumentů, k urychlení růstu napomáhají možnosti autorů

Autoři přidávají denně stovky příspěvků, od umělé inteligence po udržitelnou energii

IEEE, největší světová technická profesní organizace, která se zabývá vývojem technologií pro lidstvo, dnes oznámila, že digitální knihovna IEEE Xplore, jedna z největších sbírek technické literatury ve strojírenství, informatice a souvisejících technologiích, dosáhla nového milníku s 5 miliony dokumentů, které jsou nyní k dispozici v jejím rozsáhlém úložišti.

Autoři ze všech oblastí světa z akademické i průmyslové sféry si stále častěji vybírají IEEE, aby zveřejnili svůj výzkum a zajistili, že uživatelům knihovny IEEE Xplore bude doručen nejnovější obsah z oblasti nových technologií.

„Je to důležitý milník pro IEEE, pro naši digitální platformu IEEE Xplore a pro ty, kteří spoléhají na organizaci IEEE, aby jim poskytovala nejdůležitější výsledky, které pomohou podpořit jejich výzkum," řekl José Moura, prezident a generální ředitel organizace IEEE.

„Digitální knihovna IEEE Xplore zaznamenala obrovský růst, protože v ročním průměru přidáváme více než 250.000 nových dokumentů, které představují nejnovější průlomy v oblasti špičkových technologií pro naše uživatele," řekl Michael Forster, generální ředitel IEEE Publications. „Jsme velmi vděční našim autorům, kteří přispěli svou prací k tomu, aby IEEE Xplore byla jednou z největších sbírek technické literatury na světě citovaných předními světovými vědci."

K růstu také přispívá rozšíření možností knihovny IEEE Xplore o nové volby otevřeného přístupu (Open Access) pro autory. IEEE Xplore nadále poskytuje více voleb a možností podpory práce a potřeb všech autorů a výzkumných pracovníků, ať už dávají přednost publikování v tradičních předplatných časopisech nebo časopisech s otevřeným přístupem.

Organizace IEEE je také globálním lídrem v oblasti elektrotechniky, informatiky a dalších souvisejících oborech, vydává nejcitovanější časopisy a organizuje mnoho předních konferencí v těchto oblastech.

Internetová sbírka IEEE Xplore zahrnuje obsah přibližně 200 časopisů organizace IEEE, více než 1800 výročních konferencí, více než 1200 standardů aktivních technologií, 400 kurzů e-learningu a 4000 elektronických knih. Digitální knihovna IEEE Xplore publikuje každý měsíc přibližně 20.000 nových článků a má po celém světě přes 5 milionů jedinečných uživatelů. Organizace IEEE také vyvinula partnerství vydavatelů, aby uživatelům umožnila najít další relevantní vysoce kvalitní obsah v rámci knihovny IEEE Xplore, který pomůže splnit jejich potřeby - nyní nabízí téměř půl milionu dokumentů od jiných předních vydavatelů.

Další informace o knihovně IEEE Xplore a její široké škále možností online předplatného a voleb pro autory najdete na webových stránkách IEEE Digital Subscriptions www.ieee.org/innovate nebo na webu IEEE Open Access: https://open.ieee.org

O organizaci IEEE

IEEE je největší světová technická profesní organizace, která se zaměřuje na pokrok technologií ve prospěch lidstva. Prostřednictvím svých často citovaných publikací, konferencí, technologických standardů a profesních a vzdělávacích aktivit je IEEE důvěryhodným hlasem v širokém spektru oblastí od leteckých systémů, počítačů a telekomunikací až po biomedicínské inženýrství, elektrickou energii a spotřební elektroniku. Další informace.

Kontakty pro média:

Francine Tardo

+1 732 465 5865

f.tardo@ieee.org

Monika Stickel

+1 732 562 6027

m.stickel@ieee.org

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1017741/IEEE_Advanced_Technology_Logo_Logo.jpg

Keywords USA-komunikace-věda-IEEE

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Science, education and school system
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.