Organizace IEEE oznámila přírůstek 14 nových časopisů s otevřeným přístupem

IEEE poskytne více vysoce kvalitních možností pro autory a výzkumné pracovníky

IEEE, největší světová technická profesní organizace, která se zabývá vývojem technologií pro lidstvo, dnes oznámila, že uvádí 14 nových „zlatých" časopisů s plně otevřeným přístupem, které pokrývají celou řadu technologií, včetně telekomunikací, výpočetní techniky, biomedicínského inženýrství, automobilového průmyslu, zpracování signálů, průmyslových aplikací, energetiky, energií a dalších. Nové časopisy začnou přijímat příspěvky na podzim roce 2019 a zveřejní své první články na začátku roku 2020.

Nezisková organizace IEEE je také světovým lídrem v oboru elektrotechniky a příbuzných oborů. Na základě faktoru dopadu časopisů vydává 23 z 24 nejlepších časopisů z oblasti elektrotechniky a elektroniky. „Publikační program organizace IEEE nadále roste a vyvíjí se," řekl Stephen Welby, výkonný a provozní ředitel této organizace. „IEEE i nadále podporuje otevřenou vědu a poskytuje více možností pro podporu práce a potřeb všech autorů a výzkumných pracovníků - těch, kteří dávají přednost publikování v tradičních časopisech s předplatným nebo těch, kteří preferují nebo potřebují publikovat v časopisech s otevřeným přístupem."

Nezávislé redakční rady budou sledovat závazek společnosti IEEE publikovat vysoce kvalitní články včetně špičkových studií a průlomů v oblasti technologických inovací. Každý nový časopis bude dodržovat zavedený vysoký standard IEEE v oblasti vzájemného hodnocení a čerpání z odborných technických komunit, aby byl i nadále publikován nejcitovanější obsah. Každý časopis bude mít jako šéfredaktora dokonalého odborníka.

Novými „zlatými" časopisy IEEE se zcela otevřeným přístupem jsou:

IEEE Otevřený časopis na téma Antény a propagace

IEEE Otevřený časopis na téma Obvody a systémy

IEEE Otevřený časopis na téma Komunikační společnost

IEEE Otevřený časopis na téma Počítačová společnost

IEEE Otevřený časopis na téma Inženýrství v lékařství a biologii

IEEE Otevřený časopis na téma Průmyslové aplikace

IEEE Otevřený časopis na téma Společnost průmyslové elektroniky

IEEE Otevřený časopis na téma Inteligentní dopravní systémy

IEEE Otevřený časopis na téma Společnost mikrovlnných teorií a technik

IEEE Otevřený časopis na téma Nanotechnologie

IEEE Otevřený časopis na téma Výkonová elektronika

IEEE Otevřený časopis na téma Zpracování signálu

IEEE Otevřený časopis na téma Obvody v pevné fázi

IEEE Otevřený časopis na téma Automobilové technologie

Tyto nové časopisy jsou významným doplňkem známého a respektovaného portfolia časopisů s otevřeným přístupem. Toto portfolio zahrnuje časopisy IEEE Access®, IEEE Photonics Journal (Fotonika), IEEE Journal of the Electron Devices Society (Elektronová zařízení), IEEE Journal on Exploratory Solid-State Computational Devices and Circuits (Průzkumná počítačová zařízení a obvody v pevné fázi), IEEE Power and Energy Technology Systems Journal (Systémy energetických technologií), a IEEE Journal of Translational Engineering in Health and Medicine (Translační inženýrství ve zdravotnictví a medicíně).

Vytvoření nových tematických sekcí v časopise IEEE Access

IEEE Access, široce zaměřený časopis organizace IEEE s otevřeným přístupem, také brzy zavede specifické tematické podkapitoly pro následující technické komunity organizace IEEE: společnost vysílacích technologií, společnost obalové elektroniky, fotonická společnost, spolehlivostní společnost, společnost inženýrství v medicíně a biologii, společnost energetiky a energií a společnost automobilových technologií.

Další nové dodatky

Organizace IEEE bude také v roce 2020 přecházet z časopisu IEEE Journal of Selected Topics in Applied Earth Observations and Remote Sensing (Časopis vybraných témat v oblasti aplikovaného pozorování Země a dálkovém průzkumu) na titul s plně otevřeným přístupem.

Všechny nové možnosti otevřeného přístupu budou plně v souladu s povinným mandátem včetně Plánu S, protože všechny články budou publikovány pod licencí Creative Commons Attribution License (CC-BY), která autorům umožní zachovat autorská práva.

Nové časopisy a podkapitoly budou přístupné na platformě IEEE Xplore®, kterou měsíčně navštěvuje více než pět milionů jedinečných uživatelů. Další informace o každém z těchto titulů jsou k dispozici na webových stránkách open.ieee.org.

O organizaci IEEE

IEEE je největší světová technická profesní organizace, která se zaměřuje na pokrok technologií ve prospěch lidstva. Prostřednictvím svých často citovaných publikací, konferencí, technologických standardů a profesních a vzdělávacích aktivit je IEEE důvěryhodným hlasem v širokém spektru oblastí od leteckých systémů, počítačů a telekomunikací až po biomedicínské inženýrství, elektrickou energii a spotřební elektroniku. Další informace.

Kontakt pro média:

Monika Stickel

+1 732 562 6027

m.stickel@ieee.org

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/619504/IEEE_Logo.jpg

Keywords USA-komunikace-věda-IEEE

Region
USA, Canada, U.N.

Category
Science, education and school system
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.