Global Crossing převezme Global Marine od C&W

Global Crossing Ltd (Nasdaq: GBLX), vlastník a operátor nejpokročilejší sítě ze skleněných vláken na světě, dnes oznámil konečnou dohodu o převzetí podniku Global Marine od Cable & Wireless plc v transakci za 550 miliónů liber (zhruba 885 miliónů dolarů) v hotovosti a převzatých dluzích.

Očekává se, že Global Marine v tomto fiskálním roce zajistí čisté příjmy dosahující zhruba 100 miliónů dolarů. Akvizice dává Global Crossing jedinečná aktiva v době rychlého růstu na trhu podmořských kabelů za deset miliard dolarů poháněného explodující mezinárodní poptávkou po Internetu a napojení na přenos dat, hlasu a videa.

Global marine v současné době poskytuje služby kabelového spojení, včetně údržby, v rámci mnoha dlouhodobých kontraktů, pro více než stovku společností jako AT&T, NTT, Deutsche Telekom, MCI Worldcom, British Telecom, Telefonica, Singapore Telecom a dalších. Mezi podmořskými kabelovými kontraktory jsou Tyco, Alcatel a KDD.

Global Marine je největší světový podnik zabývající se kladením a údržbou podmořských kabelů, a to s nejpokročilejší technologií. Disponuje 13 plavidly kladoucími kabely (33 procent světového stavu) a 21 ponorných vozidel. Zaměstnává 1200 osob, které obsluhují přes 35 procent délky všech podmořských kabelů na světě.

Global Marine, která dnes operuje v Atlantiku, Pacifiku a kolem světa, má své kořeny v roce 1850, kdy mezi Anglií a Francií položila první telegrafní kabel.

William B. Carter, prezident Global Crossing Development Company a bývalý prezident a manažer divize podmořských systémů v AT&T, bude v Global Marine v pozici předsedy. Global Marine bude pracovat jako nezávislá divize Global Crossing. Carter za svou 30letou kariéru dohlížel na položení mnoha podmořských kabelů.

Dave Foot, nyní generální ředitel Global Marine, bude v této pozici pokračovat.

"Přebíráme světově největší a nejzkušenější firmu poskytující služby podmořských kabelů době, kdy Global Crossing dokončuje největší podmořskou síť na světě," uvedl generální ředitel Global Crossing Bob Annunziata. "Jako bývalý šéf AT&T Submarine Systems, je Bill Carter ideální manažer pro vedení tohoto segmentu v Global Crossing a plně využije mnoho příležitostí pro růst zisku za explodující světové poptávky."

Jako součást Global Crossing bude Global Marine schopna nabídnout svým mezinárodním zákazníkům v telekomunikacích jedinečný balík produktů, které zahrnují podniky transmise a rekonstrukce spolu se službami pokládání kabelů a údržby, které tradičně nabízí.

"Tato akvizice zvyšuje schopnost Global Crossing kontrolovat instalaci a údržbu naší podmořské globální sítě a zajistí nám účinnější úsporu nákladů za zachování nejvyšší kvality služeb pro naše zákazníky," uvedl Bill Carter. "Global Crossing očekávala, že ročně vydá na instalaci a údržbu své nepřekonané podmořské sítě zhruba 80 až 100 miliónů dolarů. Díky akvizici budou některé z těchto plateb přesunuty na třetí strany. Divize Global Marine bude mít kapacity plnit potřeby Global Crossing a bude i nadále sloužit svým stávajícím zákazníkům. Její klientela zahrnuje téměř všechny přední světové dodavatele telekomunikačních služeb."

"Vítáme Davea Foota a celý jeho tým v rodině Global Crossing a jdeme vstříc spolupráci s nimi. Navíc k ideálnímu strategickému partnerství s Global Crossing, je Global Marine atraktivní podnik sám o sobě. Jak se trh pro podmořský přenos dat rozšiřuje, budeme mít jedinečné kapacity, abychom našim zákazníkům nabídli kombinaci údržby, instalace a produktů přenosu dat, které doposud jediná firma na světě nebyla schopna poskytnout. Zákazníci Global Marine mohou očekávat špičkové úrovně služeb, které jsme již poskytovali a přístup k novým službám.

"Jsme nadšeni, že se stáváme součástí Global Crossing, společnosti světové třídy, která má kapitál a vize potřební k realizaci růstového potenciálu Global Marine v následujících letech," dodal Dave Foot.

"Společně budeme mít příležitost poskytnout nepřekonaný rozsah služeb našim zákazníkům na světové úrovni."

Global Crossing bude akvizici financovat za pomocí bank a vlastní hotovosti. Očekává se, že akvizice bude mít pro přísun hotovosti okamžitý přínos. Transakce, jež by měla být dokončena do 60 dnů, bude muset být ještě schválena protimonopolními orgány.

Jako finanční poradce na transakci dohlíží Chase Securities Inc, jako legislativní poradce Global Crossing je společnost Simpson Thacher & Bartlett.

O společnosti Global Crossing

Global Crossing staví a provozuje světově nejvyspělejší na IP založenou platformu s optickým vláknem sloužící k přenosu dat, hlasu, obrazu a internetu. Global Crossing Network překlene čtyři kontinenty a osloví 80 procent světové mezinárodní dopravy. Operace Global Crossing mají ředitelství v Hamiltonu na Bermudách, a mají i ředitelství v Los Angeles, kanceláře v New Yorku, Morristownu, New Jersey, San Franciscu, Miami, Londýně, Amsterodamu a Buenos Aires.

Prohlášení v této tiskové zprávě o řízení, úmyslech, víře, očekáváních a předpovědích společnosti Global Crossing jsou do prohlášeními zaměřenými na budoucnost. Je důležité si všimnout, že skutečné výsledky společnosti by se mohly věcně lišit od těch v materiálech navržených. Informace týkající se faktorů, které by mohly ovlivnit skutečné výsledky od těch předpokládaných, jsou občas obsaženy v materiálech Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Kopie těchto listin lze obdržet po kontaktování společnosti nebo SEC.

Kontakt: Investoři/analytici: Jensen Chow, 310-385-5283, jchow@globalcrossing.com, Press: Tom Goff, 310-385-5231, tgoff@globalcrossing.com, oba z Global Crossing. Webová stránka: http://www.globalcrossing.bm

Keywords Global Crossing

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.