Společnost MediaCom byla na festivalu kreativity Cannes Lions 2018 jmenována mediální sítí roku

Tato společnost překonala všechny ostatní mediální agentury, když získala hlavní cenu (Grand prix), 2 stříbrné a 1 bronzového lva

Společnost MediaCom byla na festivalu kreativity Cannes Lions 2018 jmenována mediální sítí roku. Práce agentury pro společnost Tesco ve Velké Británii přinesla Grand Prix za dokonalost v oblasti plánování médií, zatímco kampaně pro Gillette P&G v Izraeli přidaly dva stříbrné lvy a jednoho bronzového. Agentura MediaCom také obdržela osm nominací na úzkém seznamu kandidátů, čímž se stala nejvíce oceněnou mediální agenturou v soutěži.

Kampaň, která získala Grand Prix, „Food Love Stories" pro společnost Tesco, umožnila maloobchodnímu gigantovi přeměnit nákupy potraviny z funkčního na emoční nákup. Zatímco konkurenti se soustředili na původ potravin, společnost Tesco během tří let použila svou první potravinovou kampaň, která oslavovala „jídla, která rádi vaříte pro lidi, které milujete".

Tento slogan byl sdílen prostřednictvím placeného digitálního vysílání, na veřejnosti a v rozhlasu, s cílením dat, které zajišťovalo dodávání osobních příběhů spotřebitelům. Vlastní média, včetně míst prodeje, karet s recepty, e-mailů, tiskových a digitálních materiálů, pomáhala s propagací tohoto hesla.

Plně integrovaná kampaň přinesla zlepšení hodnocení kvality o 53 %, což Food Love Stories společnosti Tesco činí nejúčinnější maloobchodnickou kampaní všech dob.

Společnost MediaCom spolupracovala na kampani s agenturou BBH London a produkční služby poskytovaly také společnosti ITV Creative, Global Radio, Facebook a JCDecaux.

Společnost MediaCom Izrael získala tři lvy za svou práci se společností Gillette holdingu P&G. Kampaň Babyface získala stříbrného lva. Povzbuzovala „novopečené tatínky" k vytváření silných fyzických vazeb s dětmi tím, že si oholí své škrábavé vousy, zatímco kampaň I Don't Roll on Shabbos, která umožňovala členům ortodoxní komunity země koupit a používat deodorant v den židovského odpočinku, získala stříbro i bronz. Kampaň I Don't Roll on Shabbos zvýšila podíl společnosti Gillette na trhu s deodoranty ze 3 % na 15 %.

„Je to fantastická zpráva a jsem velice hrdý na to, že britský tým získal nejvyšší cenu v našem průmyslu. A ani nemohu mít větší radost, že uspěl i náš klient společnost Tesco, který s námi spolupracoval na vytvoření této nezapomenutelné kampaně," řekl Stephen Allan, celosvětový předseda a generální ředitel společnosti MediaCom. „Kampaň Food Love Stories pro společnost Tesco spojuje skvělý náhled s fantastickými obchodními výsledky a ukazuje, jak náš přístup k systémovému myšlení může pomoci značkám být tvůrčími a efektivními ve způsobu, jakým investují své marketingové rozpočty. Jsem také velmi potěšen geografickým rozložením naší práce, která se umístila v úzké nominaci. Od Vietnamu po Indii, od Austrálie po Belgii a od Izraele po Rusko jsme zajistili našim klientům stejně vysokou kvalitu služeb na každém trhu."

Tento výsledek je pokračováním nadvlády společnosti MediaCom na ceremoniálech udělování celosvětových cen. Na počátku letošního roku byla jmenována Agenturní sítí roku na festivalu Media Global a umístila se na první pozici seznamu Gunn Media 100, kterou vydala agentura WARC.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/644208/MEDIACOM_LOGO.jpg

KONTAKT: Joanne Brenner, + 44 (0)20 7158 5770, joanne.brenner@mediacom.com

Keywords Francie-média-MediaCom

Region
Europe, EU, NATO

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.