Vrací se krásná tradice. Mince do kolébky opět zažívá boom

Dárek k narození miminka? Lidé více nakupují dárky, které mají osobní i finanční hodnotu. 
Autor: Česká mincovna / ceskamincovna.cz

Dárek k narození miminka? Lidé více nakupují dárky, které mají osobní i finanční hodnotu. Autor: Česká mincovna / ceskamincovna.cz

Často si lidé nechávají na mince vyrýt i osobní věnování.
Autor: Česká mincovna
Sada oběžných mincí je cenově přívětivým dárkem. Často ji kupují kamarádky novopečených maminek.
Autor: Česká mincovna
Vítej na světě!
Autor: Česká mincovna
Na zlatý dukát často nechávají babičky a dědečkové vyrýt osobní věnování.
Autor: Česká mincovna

Když se narodí miminko, babičky, dědečkové, tetičky, ale i kamarádky novopečených maminek si často lámou hlavu, co mu darovat k oslavě jeho příchodu na svět. Mince do kolébky se v posledních letech staly trendy dárkem.

Hračky, peníze nebo nějaké praktické dárky? Stále více lidí ale vyhledává dárek, který bude hodnotný a bude i hezkou osobní vzpomínkou právě na toho, kdo dárek věnoval.

Za posledních pár let tak zažívá návrat tradice "mince do kolébky". Kromě darování hezkého dárku, lidé podporují jednu z nejkrásnějších tradic spojených s vítáním miminka na svět.

Dukát z ryzího zlata nebo tolar z ryzího stříbra připomíná hodnoty starých dobrých časů. Ten, kdo miminku daroval tento dárek, mu tímto přál do života blahobyt a štěstí.

"Tato tradice byla známá už v dobách renesance. Už Rožmberkové dávali svým dětem do kolébky ozdobný zlatý knoflík, který postupně nahradily zlaté a stříbrné mince," říká Lukáš Jokl, marketingový manažer z České mincovny.

Nechceme, aby tato tradice zanikla

Česká mincovna, která razí všechny české mince, které nosíme v peněženkách, se rozhodla, že tuto tradici nenechá zaniknout. Proto vznikly různé varianty těchto dárků k narození miminka - od cenově dostupných pro každého až po ty hodnotnější.

"Musíme uznat, že jsme byli velkým zájmem o tento typ dárků z řad veřejnosti opravdu mile překvapeni a rok od roku tento zájem stoupá," dodává Jokl.

Čím platili tvoji rodiče

I kvůli cenové přívětivosti je mezi kamarádkami novopečených maminek oblíbená sada oběžných mincí Narození dítěte.

V tomto elegantním dárkovém balení se ukrývají všechny aktuální české mince -1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které neprošly oběhem.

Jde o krásnou upomínku a zároveň retrospektivou toho, čím platili rodiče miminka v době jeho narození. Dítku můžete k tomuto roztomilému dárku napsat i osobní věnování.

Stříbrný tolar k narození dítěte

Tetičky a strýčkové často volí jako dárek pro miminko stříbrný tolar k narození miminka. Často na něj nechávají vyrýt i osobní věnování. Součástí dárkového balení je i prostor k uvedení všech důležitých údajů o děťátku - jména, data narození, porodní míry, váhy apod.

Zlatý dukát k narození dítěte

Zlatý dukát k narození dítěte kupují babičky a dědečkové - nebo se na něj skládá více členů rodiny a věnují ho jako společný dárek. Je to pro ně vzpomínka i úcta k tradici. I zlatý dukát je uložen ve speciálním dárkovém balení a lze na něj vyrýt osobní věnování.

Moje první cihlička zlata

Oblíbeným dalším dárkem je i zlatý dukát ke křtu. Pokud jsou kamarádi nebo členové rodiny spíše prakticky a investičně smýšlející, často volí pro miminko dárek Moje první cihlička.

Dárky k narození miminka najdete na promiminko.ceskamincovna.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Keywords ČR-rodina-děti-numismatika-firmy-Česká mincovna

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.