Ještě než člověk požádá banku o hypoteční půjčku, může mu internet vypočítat, zda si ji může dovolit

Každý člověk by chtěl bydlet v útulně a vkusně zařízeném domě nebo alespoň prostorném a světlém bytě. Bohužel, málokdo má k dispozici tolik peněz, aby si ho mohl třeba hned zítra koupit. A tak v duchu tajně sní a nahlas reptá, že do konce života bude muset bydlet v nájmu či podnájmu. Přitom vůbec nemusí. Hypoteční půjčka ve spojení se stavebním spořením může člověku sen o vlastním komfortním bydlení splnit, kdyby...

...kdyby ale mnohé zájemce o půjčku neodrazovaly poněkud složitější podmínky, které musí splnit, aby jim banka hypotéku poskytla. Mnohdy jde přitom jen o nedostatek informací nebo o prvotní nepochopení. Člověk se zastydí, že nechápe, odejde z banky jako spráskaný pes a o hypotéku přestane usilovat. "Je to zbytečné," tvrdí ředitel internetového vydavatelství Bohemia Internet Services Ladislav Semetkovský. "Přehledné a jasné informace o hypotečních půjčkách či stavebním spoření mohou lidé získat pohodlně a zdarma na internetu, například v elektronickém časopise o bydlení Můj a tvůj dům," uvedl Semetkovský.

Na adrese www.tvujdum.cz, kterou se na stránky e-časopisu lidé dostanou, se zájemci díky speciálnímu programu během chvíle dozvědí, kolik budou muset měsíčně splácet, když si vezmou hypotéku. Zjistí také, zda splňují všechny podmínky, aby jim banka půjčku poskytla. A to naprosto anonymně, v bezpečí domova u osobního počítače, bez pocitu trapnosti a studu před kamennou tváří bankovního úředníka.

"To je právě kouzlo internetu. Během pár minut víte, zda si hypotéku můžete dovolit, a na kolik zatíží váš rodinný rozpočet. Když pak takto poučený člověk přijde do hypoteční banky, proběhne jednání jistě hladce," vysvětlil Semetkovský. Podobně si čtenáři e-magazínu Můj a tvůj dům spočítají, kolik jim vynese stavební spoření a státní podpora, nebo si nechají vypočítat inflaci bytového nájmu.

Internet je prostě vynikajícím a laciným domácím rádcem pro všechny, kteří se ho nebojí využívat. Elektronický časopis Můj a tvůj dům je například kompletním průvodcem pro všechny, kdo se zajímají o bydlení. Nabízí nejen odborné články o stavebnictví, realitách, architektuře či interiérech, které mají proti tištěným magazínů výhodu každodenní aktualizace. Navíc čtenářům, kteří využijí možnosti bezplatné registrace, nabízí zasílání anotací nových článků do jejich mailové schránky a v neposlední řadě zajímavé slevy v elektronickém domě gigamarket.cz, který je součástí portálu Můj a tvůj dům.

"Mnozí lidé mají příliš málo volného času, aby ho trávili obíháním kamenných obchodů. Internet je pro ně ideální. Nejenže si na něm najdou všechny potřebné informace, ale navíc si zboží mohou v e-obchodě rovnou koupit," vysvětlil ředitel Semetkovský výhodu portálu Můj a tvůj dům, který uživatelům nabízí ucelenou řadu produktů, úzce spojených s tématikou bydlení - časopis, individuální výpočetní systémy i elektronický obchod.

Kontakt: Bohemia Internet Services, spol. s r.o.

Ladislav Semetkovský

U vinné révy 2140/12

106 00 Praha 10

tel.: 0603-469606

fax: 0603-469860

e-mail: ladislav.semetkovsky@tvujdum.cz

Keywords PROTEXT-bydlení-Bohemia Internet Services-Media Online

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.