Člověk nemusí běžet brzy ráno pro noviny, na internetu má aktuální zprávy vždy po ruce

Zahraniční obchodníci i turisté, kteří přijíždějí do Česka, potřebují aktuální zpravodajství, aby se zorientovali na politické či obchodní scéně této země. Většina cizinců běžně využívá internet, protože ví, že je to nejrychlejší a nejaktuálnější zdroj informací. A není nic lehčího, než si v letadle nebo mezinárodním vlaku otevřít přenosný počítač, nalistovat internetovou adresu www.czechrepublic.cz a přečíst si v angličtině aktuální zprávy tak, jak je během dne přinášejí tiskové agentury.

Na stejné internetové adrese cizinci naleznou také aktuální kurs měny, informace o počasí či adresy ministerstev a dalších důležitých státních úřadů. "V neposlední řadě je elektronický magazín CZECH JOURNAL mezi zahraničními hosty oblíben proto, že přináší kontakty a údaje o stovkách tuzemských firem, které působí ve více než padesáti odvětvích českého hospodářství," vysvětlil výhody elektronického časopisu ředitel ryze tuzemského internetového vydavatelství Bohemia Internet Services Ladislav Semetkovský.

E-magazín CZECH JOURNAL existuje samozřejmě také v české verzi pro tuzemské čtenáře. Mnozí lidé si již zvykli, že je zbytečné běžet brzy ráno do stánku pro noviny, když na internetu jsou aktuální zprávy dvacet čtyři hodin denně a nikdy je nikdo nemůže vykoupit. "Pro pracovně vytíženého člověka je daleko jednodušší, když si ve chvíli volna v kanceláři přečte aktuální zprávy v osobním počítači," uvedl Semetkovský.

Zpravodajství, které e-magazín CZECH JOURNAL přináší, navíc vyhoví skutečně každému. Nechybí aktuality z politiky, obchodu, kultury i sportu. Podle Semetkovského jsou internetové noviny narozdíl od tištěných stále živé - čtenář si může konkrétní zprávy vyhledávat sám, a pokud si potřebuje nějakou událost oživit, stačí mu když zalistuje v elektronickém archívu. "Kdyby hledal týden starou zprávu v klasických, papírových novinách, musel by jich prolistovat pěkný štos," dodal ředitel Semetkovský.

Do početné skupiny návštěvníků adresy www.czechrepublic.cz. patří také žáci a studenti. Velmi snadno, a bez listování tlustými svazky encyklopedií, na ní totiž naleznou informace z historie i současnosti této země. Nechybí odborné články o dějinách, architektuře, profily slavných osobností i s fotografiemi, mapy, videosekvence či denně aktualizované kulturní programy. "Vyhledávání je rychlé, informace přesné a přehledné. Prostě profesionální informační servis, který mladým lidem maximálně vyhovuje," dodal ředitel Semetkovský.

Kontakt: Bohemia Internet Services, spol. s r.o.

Ladislav Semetkovský

U vinné révy 2140/12

106 00 Praha 10

tel.: 0603-469606

fax: 0603-469860

e-mail: ladislav.semetkovsky@tvujdum.cz

Keywords PROTEXT-Bohemia Internet Services-Media Online

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.