Prof. Rudolf Grosschedl byl jmenován členem Vědeckého poradního výboru společnosti Atugen

Společnost Atugen, a.s. oznámila jmenování profesora Rudolfa Grosschedla jako člena Vědeckého poradního výboru Atugenu.

Rudi Grosschedl má pomoci Atugenu svými výjimečnými znalostmi z oboru genového inženýrství a biochemie pokročit dále ve výzkumu genů a techniky jejich ověřování. Rudi Grosschedl studoval na univerzitách ve Freiburgu a Curychu, kde též promoval. Po absolvování studia dosáhl doktorského titulu ve Spojených státech na ústavech Whitehead Institute a Massachusetts Institute of Technology v Cambridge, MA. V posledních 14 letech pracoval v San Francisku, a to na Kalifornské universitě v oddělení mikrobiologie a imunologie a na Lékařském ústavu Howarda Hughese. V současné době je profesorem a ředitelem Ústavu biochemie a genového centra na univerzitě v Mnichově v Německu. Profesor Grosschedl je zvoleným členem Evropské organizace pro molekulární biologii.

Společnost Atugen zaujímá ve svém oboru vedoucí postavení v obstarávání reagenčních látek a služeb pro určování funkcí genů a ověřování jejich terapeutických účelů. Atugen vybudoval širokou technologickou základnu k překlenutí mezery mezi postupem získávání informací a ověřováním funkcí a účelů genů. Tyto nástroje, genobloc /R/ a ribozym, mohou být použity k zhodnocení funkce genů ve vysoce průchodných systémech buněčných kultur a ve zvířecích modelech nemocí, i když se začne s kouskem genu tak malým, jako je několik set nucleotidů.

Se svými sídly v Německu a Coloradu je Atugen vhodně situován, aby mohl sloužit farmaceutickým a akademickým společnostem jak v Evropě, tak v Severní Americe. Mezi zákazníky společnosti Atugen patří Schering AG, Roche Biosciences, Parke Davis, Chiron, Glaxo Wellcome, Astra Zenceca a Millenium. Webová stránka Atugenu je k dispozici na adrese www.atugen.com. Originální textová služba: Atugen a.s. na internetu: http://www.newsaktuell.de. Kontakt: Klaus Giese, vice-president, Science atugen AG Berlin, Německo, tel. +49(0) 30 9489 2700, webová stránka: www.atugen.com

Keywords PROTEXT-Atugen

Region
Europe, EU, NATO

Category
Health service

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.