nCube přichází s videoserverem MediaCUBE 4

přední vývojář videoserverových technologií a řešení, dnes oznámil, že přichází se svým videoserverem s označením MediaCUBE, který je z jejích videoserverů nejvíce přizpůsobitelný odlišným kapacitním potřebám zákazníků. MediaCUBE 4, třetí generace videoserverů společnosti nCUBE a čtvrtá generace tzv. hyperkubického počítače, může pracovat v rozsahu kapacity od méně než 500 Megabitů za sekundu(Mbps) až po 132 Gigabitů za sekundu(Gbps) u dodávek videonahrávek.

MediaCUBE 4, který je určen pro trhy s videem na přání (video-on-demand, VOD) s vysokou kvalitou a pro aplikace v médiích se středním pásmem, poskytuje operátorům širokopásmové sítě platformu s nejnižšími dostupnými kapitálovými a provozními náklady.

Základním kamenem řešení MediaCUBE 4 je server MediaHUB, kompaktní počítač, který obsahuje veškeré komponenty, potřebné pro provoz funkcí nezávislého videoserveru, včetně driverů pevných disků, výstupních modulů a základní jednotky (CPU). Jeden MediaCUBE 4 je schopný zajistit přenos s rychlostí 516 Mbps a zabírá pouze pět jednotek ve standardním rámu stojanu.

S použitím hyperkubické propojovací architektury pro kapacitu dle potřeby je možné propojit až 256 MediaCUBE 4, které pak fungují jako jediný počítač (například až 44.000 simultánních toků přenosů videa při rychlosti tří Mbps bez replikace obsahu). Tím, že se zákazníci nCUBE vyhnou replikaci obsahu, mohou použít velmi rozsáhlé knihovny obsahů a použít přitom méně jednotek pevných disků, než bylo dříve vyžadováno. Do jediného rámu o 19 palcích se vejde osm zařízení MediaHUB a ta mohou poskytovat dodávky videa s rychlostí více než čtyř Gbps.

MediaCUBE 4 bude předveden jako exponát Oracle v hale č. 3- 242 na salónu IBC v Amsterdamu ve dnech 10. až 14. září.

O společnosti nCUBE

Společnost nCube založená v roce 1983 je světovým předním dodavatelem serverů pro interaktivní video. Společnost už dodala více než 17.000 streamů VOD pro širokopásmové instalace, má největší instalovanou bázi ze všech prodejců VOD a servery nCUBE jsou používány ve většině z největších a nejnáročnějších aplikacích VOD po celém světě.

http://www.ncube.com.

Fotografie s vysokým rozlišením: http://www.lundwall.com/ncube/m4

ots Original Text Service: nCUBE

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Ron Barracks, nCUBE Media Relations (USA) 303-218- 9166, ¨nebo rbarracks@ncube.com

Webová stránka: http://www.ncube.com

Webová stránka: http://http://www.lundwall.com/ncube/m4

Keywords PROTEXT-nCUBE

Region
USA, Canada, U.N.

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.