Nové stránky WiMAX.cz

Společnost ASPRA, a. s., oznámila spuštění stránek www.wimax.cz věnovaných nové technologii pro širokopásmový bezdrátový přístup - WiMAX. Na stránkách mohou všichni zájemci od dnešního dne nalézt aktuální informace o vývoji norem, instalaci zařízení, optimalizaci sítě, ale i obchodní modely a případové studie instalací v ČR.

V České republice dosud nebyl k dispozici informační zdroj, který by se věnoval jak technické, tak obchodní a praktické stránce instalací WiMAXu. Cílem projektu wimax.cz je informovat zájemce o tuto technologii a poskytnout jim aktuální a nezkreslené informace. Na vytváření stránek wimax.cz se podílejí přední čeští odborníci na bezdrátové technologie.

WiMAX je otevřené řešení pro bezdrátový přístup, které díky vyššímu vysílacímu výkonu a použití směrových antén umožňuje ve srovnání se zařízeními standardu 802.11x (Wi-Fi) mnohem větší dosah signálu - teoreticky kolem 50 km při přímé viditelnosti a několik kilometrů v městské zástavbě.

Kontakt:

ASPRA a.s.

Palackého tř. 38

612 00 Brno

Petr Buigl

tel.: +420 777 307 720

e-mail: redakce@wimax.cz

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

PROTEXT-počítače-internet-Aspra

Category

PC, Internet, telecommunications, post service

Region

Brno region

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.