Letošní sezona vyvrcholí v MeetFactory multižánrovou akcí Veřejný dům

Unikátní událost na unikátním místě - takový bude prosincový Veřejný dům v MeetFactory, v jehož průběhu se na jeden večer propojí všechny naše dramaturgie. Vernisáže, divadlo, rezidenční umělci, hudba, nový vzdělávací projekt i čerstvě otevřená prodejní galerie Davida Černého naplní 10. 12. od 19:00 všechna patra smíchovské továrny, aby vytvořili jedinečnou atmosféru plnou neopakovatelných zážitků a ukázali, že umění nemá hranice.

Galerie uvedou 2 nové výstavy: v Galerii MeetFactory se představí několik světově známých uměleckých jmen, jako jsou Olaf Breuning (SWE), Zuzanna Janin (PL), Pawel Kruk (USA), Anika Larsson (SWE), Jean-Erick Désert (Haiti), Shaun Leonardo (USA), Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová (SK) a Assa Kauppi (SWE) na společné výstavě Kdo hraje?, jejímž tématem bude skryté působení emocí ve světě sportu. Na této výstavě spolupracuje Galerie MeetFactory s Českým olympijským výborem za podpory CzechTourism. Galerie Kostka uvede výstavu rezidenta MeetFactory Axela Goualy (FR) nazvanou Niternější než kost, která zpracovává motiv kostí jako základního stavebního prvku lidského těla, který nás připomíná, i když už z nás nic jiného nezbývá.

Divadelní dramaturgie připravila otevřenou zkoušku chystané inscenace Tsunami blues na motivy stejnojmenného literárního díla prozaičky Markéty Pilátové. Návštěvníci tak dostanou možnost zjistit, jak vypadá divadelní kus 12 dní před premiérou (22. 12.), jak na svých postavách herci Tereza Dočkalová, Eva Salzmannová, Tomáš Dianiška, Richard Němec a Lenka Zahradnická pracují a co tomu režisérka Ewa Zembok říká.

Hudební část večera odstartuje vernisáž performativní instalace DungeonTT, kterou z keramiky, čaje a 4-kanálového zvuku vytvořili norský hudebník Lars Holdus a český umělec Martin Kohout, aby prozkoumali různé typy čajových rituálů v proměnách času.

Ve velkém sále pak vystoupí Mikuláš Odehnal aka Lišaj (CZ) se svým experimentálně éterickým rapem postaveným na propojení pomalých, plíživých beatů a vokálu prodírajícího se hradbami těžkotonážního zvuku, na kterého v české premiéře naváže duo hudebních podivínů Demdike Stare (UK) libujících si v mixování podivně působivých zvukových nahrávek do působivě podivných forem, dále pak projekt Paranoid London (UK) s nepředvídatelně energickou porcí syrového acid housu, duo Sherwood & Pinch (UK), které ničí taneční parkety po celém světě svojí dekonstruovanou verzí futuristického dub’n’bass, a tuzemská klubová legenda Yukimura (CZ) s originálním mixem dubu, afrobeatu, funku a jazzu.

Hudební program a instalace jsou součástí projektu SYNAPSE, na němž spolupracují Insomnia Festival v Tromso v Norsku a MeetFactory. Projekt je financován z fondů EHP 2009-2014.

Celý večer budou otevřeny také naše Open Studios, kde divákům v neformální atmosféře představí svoje práce naši rezidenční umělci. Ateliéry otevřou: Mark Fridvalszki (HU), Axel Gouala (FR) a Urban Space Epics (US), Critical Studio: Jens Heitjohann (DE), Nadja Frank (DE), Jomar Statkun (US), Naomi Fitzsimmons (UK), Rafael Vogel (DE) a Christine Rahn (DE).

Veřejnosti se rovněž představí vzdělávací projekt Davida Černého MeetF Academy založený na výuce základních oborů, které potřebuje každý, kdo se chce věnovat tvůrčímu procesu. Prezentaci pojetí vedení ateliérů a výuky proběhne vernisážovým způsobem za účasti lektorů Aldina Popaji (malba), Filipa Černého (kresba) a Jana Slovenčíka (socha) ve dvou dnech 7. a 10. prosince od 18:00 hodin.

Součástí večera bude také slavnostní otevření nové prodejní galerie Beauty Free Shop, která ve speciální "akční" nabídce představí díla 50 uznávaných umělců, již hrají významnou roli v uměleckém světě. Do kurátorského výběru byla zařazena taková jména jako Michal Cimala, Veronika Drahotová, Filip Černý, Alena Kupčíková či Jakub Nepraš.

Akce začíná v 19:00 hodin a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.

Více informací:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/verejny-dum-2

Konakt:

Šárka Maroušková ? PR Manager

+420 723 706 249

sarka.marouskova@meetfactory.cz

Milan Palán ? PR

+420 608 139 891

milan.palan@meetfactory.cz

MeetFactory - prostor pro živé umění

Naším posláním je iniciovat dialog mezi jednotlivými žánry a zpřístupňovat dění na současné umělecké scéně nejširší veřejnosti.

Usilujeme o vytvoření prostoru pro živé umění, kde jsou umělci přítomni a umožňujeme přímý kontakt mezi mezinárodními umělci a návštěvníky.

MeetFactory je v roce 2015 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 6.500.000 Kč.

 

SENDING PRESS RELEASES

I want to receive press releases with the same keywords as this article:

Keywords

ČR-divadlo-výtvarné-pop-hudba-MeetFactory

Category

Culture, entertainment, hobbies

Region

Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Photograph

 
 

Important notice

Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.