Terumo dokončila akvizici kardiovaskulární jednotky 3M

Společnost Terumo Corporation (označení na tokijské burze: 4543) dnes oznámila uzavření své akvizice kardiovaskulární jednotky společnosti 3M. Tato akvizice byla oznámena v letošním dubnu. Jednotka, která se skládá z vybavení a prostředků pro podporu pacientů během otevřených operací srdce, zahrnuje podnikatelské jednotky Sarns a CDI. Očekává se, že tyto jednotky přidají k tržbám společnosti Terumo v roce 2000 více než 100 miliónů USD.

Terumo Medical Corporation (U.S.) vytvořila dvě nové plně vlastněné dceřiné společnosti, které budou mít větší efektivitu při řízení kardiovaskulární jednotky. Terumo Cardiovascular Systems Corporation (TCVS) bude odpovědná za Spojené státy, Kanadu a Latinskou Ameriku. Terumo Cardiovascular Systems Europe GmbH bude řídit činnost v Evropě. Japonská a asijská kardiovaskulární jednotka bude nadále přímo podřízena mateřské společnosti, tedy Terumo Corporation (Japan). Ron DeVore, současný generální ředitel a prezident TMC bude také ve stejných funkcích v TCVS.

"Kardiovaskulární odvětví prodělalo v posledních několika letech urychlenou konsolidaci," uvedl DeVore. "Jsme nadšeni zapojením jednotky 3M do naší existující kardiovaskulární jednotky a vytvořením celosvětové jedničky v odvětví. Získali jsme nejen výjimečnou technologii, ale mimořádně schopnou skupinu nových zaměstnanců, kteří sdílejí naše zaujetí pro inovace a naše úsilí o kvalitu. Připojením produktů řady Sarns a CDI k naší řadě okysličovacích přístrojů světové třídy Capiox budou tři nejvíce ceněné značky v kardiovaskulární péči budou pod jednou střechou."

Takaši Wači, prezident a generální ředitel společnosti Terumo Corporation (Japan), uvedl: "Akvizice 3M spolu s vytvořením TCVS představuje historický mezník pro naši společnost. TCVS se stane podnikem pro poskytování profesionálních produktů a platformou z níž můžeme agresivně internacionalizovat naše operace. Usilujeme o vytvoření stejného postavení tržní jedničky v celosvětovém měřítku u zdravotnických produktů, jaké v současné době máme v Japonsku. Tato akvizice by nám měla umožnit vytvářet větší hodnotu pro naše zákazníky a lepší výsledky pro toho, kdo je pro nás nejdůležitější, tedy pro pacienta."

Finančním poradcem společnosti Terumo byla The Fountainhead Group LLC, právní poradenství poskytla Shearman & Sterling.

Terumo Corporation je přední globální společností zabývající se výrobky pro zdravotní péči, která měla v roce 1998 roční tržby zhruba 1,5 miliardy USD. Její plně vlastněná dceřiná společnost, Terumo Medical Corporation, se sídlem v Somersetu ve státě New Jersey, prodává široký sortiment zdravotnických výrobků včetně injekčních stříkaček, jehel, cévek a krevních konzerv.

ots Original Text Service: Terumo Medical Corporation

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Michael Hitotsuyanagi, Terumo Medical Corporation, 732-302-4921

Keywords Terumo Corporation

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.