Spanair uzavřel leasingovou dohodu s GE Capital

Spanair S.A. podepsal s GE Capital Aviation Services (GECAS), jednotkou GE Capital, svou první nájemní smlouvu operační euroleasing.

Pronájem komerčních letadel je tradičně denominován v amerických dolarech. Mnohé evropské aerolinie však mají nedolarové příjmy a berou na sebe devizová rizika nebo hedgingové náklady. S nástupem eura udělal GECAS průzkum u svých zákazníků a rozhodl se nabízet produkt europronájmu.

Henry A. Hubschman, prezident GECAS, řekl, "Jako součást úlohy GECAS být poskytovatelem úplných leteckých a finančních řešení leteckému odvětví jsme v reakci na poptávku zákazníků přišli s produktem europronájmu."

Carlos Bravo, generální ředitel Spanairu, řekl, "Je to první europronájem Spanairu a mám definitivně zájem zvyšovat počet europronájmů od GECAS."

Spanair je španělská letecká společnost a v současnosti provozuje pravidelné a charterové lety ze svých středisek v Palmě a Madridu.

GECAS vlastní nebo spravuje flotilu 850 letadel a poskytuje plnou řadu letadlových finančních produktů a služeb více než 175 leteckým společnostem na celém světě. GECAS poskytuje financování krátkodobých a dlouhodobých potřeb zařízení, financování akvizicí, odprodej letadel a dohody o prodeji a zpětném leasingu. GECAS má sídlo ve Stamfordu, Conn., a má oblastní kanceláře v Miami, Hongkongu, Singapuru, Pekingu, Vídni a Shannonu (v Irsku).

GE Capital s aktivy přes 300 miliard USD je světová společnost pro diverzifikované finanční služby s 28 specializovanými oblastmi podnikání. Jako plně vlastněná pobočka General Electric Company, GE Capital se sídlem ve Stamfordu, Conn., poskytuje správu zařízení, středotržní a specializované financování, speciální pojištění a řadu spotřebitelských služeb, jako jsou leasing automobilů, hypotéky na domy a kreditní karty pro podnikatele a jednotlivce na celém světě. GE je diverzifikovaná společnost v oblasti zpracovatelství, technologií a služeb s celosvětovou působností. ots Original Text Service: GE Capital Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: John Oliver z GE Capital, 203-357-4346 Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/349500.html nebo fax, 800-758-5804, linka 349500

Keywords GECAS-Spanair

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.