Alpharma má práva na test PST v 10 zemích v Evropě

Společnosti Alpharma Inc. (NYSE: ALO) a Medical Science Systems, Inc. (Nasdaq: MSSI) dnes oznámily uzavření dohody, podle níž Alpharma získává práva na propagaci a rozšiřování testu PST (R) genetické náchylnosti k nemoci ozubice (periodontitidě) v 10 zemích Evropy. Těmito zeměmi jsou Rakousko, Dánsko, Finsko, Dánsko, Finsko, Německo, Irsko, Norsko, Portugalsko, Švédsko, Švýcarsko a Spojené království. Strany dohody očekávají, že PST bude komerčně dostupný v Německu, největším dentálním trhu v Evropě, v červnu 1999.

Podle podmínek dohody bude divize International Pharmaceutical Division společnosti Alpharma odpovědná za veškeré činnosti prodeje a marketingu na všech deseti teritoriích. Medical Science Systems budou odpovědné za poskytování technické podpory a služeb laboratorního testování. Medical Science Systems obdrží přímou platbu, poplatky z objemu a podíl na výnosech.

Paul J. White, prezident a generální ředitel Medical Science Systems, uvedl: "Tato podnikatelská příležitost je v souladu s naší strategií vytváření partnerství a významně rozšiřuje mezinárodní přítomnost MSSI na dentálním trhu. International Pharmaceuticals Division prostřednictvím svých odbytových dceřiných společností Dumex a Dumex-Alpharma úspěšně podniká na dentálním trhu a má vynikající pověst ze zavádění nových produktů s využitím zavedené základny aktivních dentálních praktiků, nemocnic a škol zubního lékařství. MSSI očekává velký úspěch této nové aliance."

"Jsme velmi potěšení příležitostí uvést PST na trh v našich nejsilnějších evropských teritoriích. Tento inovativní nový test náchylnosti k onemocnění ozubice bude dokonalým doplňkem našich terapeutických produktů, uvedla Ingrid Wiiková, prezidentka divize International Pharmaceuticals Division (IPD) společnosti Alpharma. Wolfram Gauss, odpovědný za oblast orální zdravotní péče v IPD, dodává:" Jsme nejlépe známi na Evropském trhu s prostředky orální péče díky našemu produktu s lokální aplikací s názvem Elyzol(R) Dental Gel, což je lék na bázi metronidazolu, který se aplikuje přímo do váčku ozubice. Tento typ agresivního zásahu bude zvláště důležitý u pacientů s pozitivním testem PST, u nichž je vysoké riziko ztráty zubů v důsledku nemoci ozubice. Očekáváme, že poptávka po PST bude silná díky pozitivním počátečním ohlasům od našich současných zákazníků a považujeme to za způsob, jak zvýšit tržby připojením nového produktu, který také napomůže zvýšit odbyt našich současných výrobků."

Medical Science Systems, Inc. vyvíjí a uvádí na trh genetické diagnostické testy a nástroje pro zdravotnický výzkum. MSSI vyvíjí testy pro osteoporózu, onemocnění srdečních tepen, diabetické retinopatie, astma a meningitidu/sepsi. Test PST(R), který předpovídá riziko onemocnění ozubice, je v současné době dostupný ve Spojených státech a brzy bude k dispozici na většině hlavních dentálních trhů ve světě. MSSI také vyvíjí a poskytuje licence na své nástroje pro zdravotnický výzkum, jako například BioFusion(R), farmaceutickým společnostem, které je používají pro objevování a vývoj léků.

Alpharma Inc. je nadnárodní farmaceutická společnost, která vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh speciální humánní farmaceutika a veterinární léky. Její divize International Pharmaceuticals Division (IPD) je tržní jedničkou na poli značkových generických léků a volně prodávaných léků v severních zemích a v Indonésii, má přední postavení v oblasti generických léků ve Spojeném království a v NIzozemsku a rozšiřuje svou přítomnost na poli generických léků v Evropě. IPD od roku 1993 buduje evropské podnikání na poli orální zdravotnické péče (Oral Health Care - OHC), jejíž výrobky prodává prostřednictvím svých dceřiných prodejních společností Dumex a Dumex-Alpharma.

PST(R) je registrovanou známkou společnosti Medical Science Systems, Inc.

BioFusion(R) je registrovanou ochrannou známkou společnosti Medical Science Systems, Inc.

Elyzol(R) je registrovanou ochrannou známkou společnosti Dumex-Alpharma

Poznámka:

Prohlášení v tomto sdělení pro tisk zahrnují výhledová tvrzení, činěná v souladu s ustanovením o "bezpečném přístavu" v Zákoně o reformě obchodů s cennými papíry Securities Litigation Reform Act) z roku 1995. Tato tvrzení zahrnují určitá rizika a nejistoty, které mohou způsobit, že skutečné výsledky se budou významně lišit od výsledků uváděných ve výhledových tvrzeních. Informace o dalších důležitých potenciálních rizicích a nejistotách, které zde nejsou uvedeny, je možné najít ve zprávách společnosti předkládaných Komisi pro burzy a cenné papíry (SEC), včetně formuláře 10K za rok do 31. prosince 1998 a formuláře 10Q za první čtvrtletí do 31. března 1999.

Všechna sdělení pro tisk společnosti Alpharma jsou také dostupné na webové stránce společnosti na adrese http://www.alpharma.com

Další informace je možné najít na webové stránce společnosti Medical Science Systems na adrese http://www.medscience.com

ots Original Text Service: Alpharma Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Diane M. Cady, Vice President, Investor Relations, Alpharma Inc., 201- 228-5085, nebo USA - 800-200-9159, nebo Ingrid Wiik, President, Alpharma International Pharmaceuticals Division, Norway - 011- +47-22-52-9320; nebo Paul J. White, President & CEO of Medical Science Systems, Inc., 210-384-3335; nebo Dian Griesel, Ph.D., The Investor Relations Group, 212-664- 8489; nebo Theodore Lowen nebo Kim Kerns, Burson-Marsteller, 212- 614-4000, za společnost Alpharma

Webová stránka: http://www.medscience.com

Webová stránka: http://www.alpharma.com

Keywords Alpharma

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.