Viatel má dohodu o propojení s Telecom Italia

Společnost Viatel, Inc. (Nasdaq: VYTL) dnes oznámila, že podepsala dohodu o vzájemném propojení se společností Telecom Italia, největším operátorem telekomunikačních služeb v Itálii. Tato dohoda umožňuje Viatelu, aby Itálie byla místem vysílání a příjmu státních a mezinárodních meziměstských hlasových a datových informací.

Prezident a generální ředitel společnosti Viatel, Michael J. Mahoney poznamenal že tržby telekomunikačních služeb v Itálii dosáhly vloni 38 biliónů lir (asi 21 miliard USD), a uvedl: "Itálie je pro Viatel lukrativní tržní příležitostí, jednou z těch, které tak usilovně hledáme."

"Když už máme provozní propojitelnost s Telecomem Italia, budeme moci poskytnout zákazníkům kompletní a ucelené meziměstské služby za příznivé tarify," uvedl Mahoney. "Máme v úmyslu agresivně usilovat o rozvoj hlasových a poté i datových služeb po celé zemi," dodal.

Mahoney dále uvedl: "Kromě toho vzájemné propojení s Telecomem Italia zapadá do naší strategie být celoevropským integrovaným poskytovatelem telekomunikačních služeb. Propojení se státní sítí Telecom Italia doplňuje naše existující dohody se společnostmi Belgacom, British Telecom, Cable & Wireless, France Telecom, Deutsche Telekom a KPN Telecom."

Podle dohody o vzájemném propojení s Telecom Italia může Viatel po celé zemi zahajovat, přenášet a ukončovat telekomunikační provoz. Zákazníci se dostanou k síti služeb Viatelu vytočením jednoduchého pětimístného kódu "10155." Kromě standardní hlasové telefonie nabídne Viatel i služby s přidanou hodnotou.

Viatel obdržel licence na poskytování hlasové telefonie a vlastnění a provozování infrastruktury v Itálii od ministerstva spojů 12.února 1999. Hlasová licence dovoluje Viatelu poskytovat státní a mezinárodní služby hlasové telefonie v důležitých regionech Itálie. Licence na infrastrukturu umožňuje Viatelu vlastnit a provozovat telekomunikační infrastrukturu, což je předpoklad pro rozšíření širokopásmové infrastruktury, Circe Pan- European Network, společnosti Viatel do Itálie, až bude Viatel na rozšíření připraven. Licence na infrastrukturu také dovoluje Viatelu nabízet svým zákazníkům soukromé linky a soukromé vyhrazené sítě.

Síť Circe Pan-European Network je širokopásmová infrastruktura o délce trasy 8700 kilometrů, kterou Viatel nyní buduje. Propojí více než 40 evropských měst ve Spojeném království, Belgii, Francii, Německu, Švýcarsku a Nizozemsku. Výstavba první fáze sítě - okruhu spojujícího Londýn, Amsterdam, Rotterdam, Antverpy, Brusel, Paříž a Amiens - byla dokončena v únoru a zahájila komerční provoz v březnu.

Viatel s ústředím v New Yorku je integrovaný poskytovatel telekomunikačních služeb konečným uživatelům, telekomunikačním společnostem a zprostředkovatelům telekomunikačních služeb ve více než 230 zemích a teritoriích na celém světě. Společnost v současné době provozuje jednu z největších panevropských sítí s mezinárodními propojovacími ústřednami v New Yorku a Londýně, síťovými pobočkami ve více než 45 evropských městech a s týmy přímého odbytu ve 12 západoevropských městech a s kancelářemi nepřímého odbytu ve více než 180 dalších místech v západní Evropě.

Určitá prohlášení v tomto sdělení jsou výhledová tvrzení, která zahrnují rizika a nejistoty, k nimž patří rizika výstavby a další rizika, která jsou čas od času podrobně uváděna ve zprávách, které společnost předkládá americké Komisi pro burzy a cenné papíry (SEC), včetně rizik obsažených ve Výroční zprávě společnosti na formuláři 10-K za rok do 31.prosince 1998.

ots Original Text Service: Viatel, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Glenn Davidson, Vice President, Corporate Communications & External Affairs, nebo Cindy Glynn, Director of Investor Relations, oba Viatel, Inc., 212- 350-9200

Keywords Viatel-Telecom Italia

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.