Waters Corporation uvádí na trh novou řadu kolon XTerra

Společnost Waters Corporation dnes oznámila uvedení na trh nejnovější řady kolon pro vysoce výkonnou kapalinovou chromatografii (High Performance Liquid Chromatography - HPLC) pod označením XTerra(TM), která poprvé dá vědcům možnost rozšířit limity technologie HPLC co do rychlosti, tvaru maxima křivek a provozního rozsahu pH. Tato významná zlepšení výkonu změní budoucnost objevování léků, což umožní vědcům podstatně urychlit procesy analýzy a čištění. Waters oznámil uvedení kolon XTerra(TM) na konferenci HPLC '99 v Granadě vše Španělsku.

S cílem pomoci uspokojit rostoucí nároky kladené na dnešní vědce provedla společnost Waters Corporation revoluční změnu syntézy chromatografických těsnicích materiálů. Tato nová technologie hybridních částic (Hybrid Particle Technology) je výsledkem rozsáhlého úsilí ve výzkumu a vývoji společnosti Waters. Struktura základního chromatografického podkladu byla od základu nově definována tak, aby poskytla nový materiál, organicko-anorganický hybrid, který má kladné vlastnosti jak oxidu křemičitého, tak polymeru. Tento nový materiál, do komerčního použití uvedený společností Waters v jejích nových kolonách XTerra, umožňuje významné zlepšení výkonových vlastností, které mají největší význam pro dnešní vědce v oblasti farmaceutiky: rychlosti, tvaru maxima křivky a použitelného rozsahu pH.

"Tak například dvoumikronové kolony XTerra nám umožnily provádět 45vteřinové gradienty s vysokou kapacitou maxim", uvedl Uwe Neue, Ph.D., ředitel pro aplikované technologie u společnosti Waters Corporation. "Kromě toho kolony XTerra dávají nejostřejší a nejsymetričtější vrcholy pro všechny základní sloučeniny při maximálním rozlišení. Jejich použitelný rozsah pH od jedné do 12 zajišťuje polymerickou odolnost pH při použití oxidu křemičitého."

"S kolonami XTerra(TM) jsme utvořili nové a podstatně zlepšené standardní měřítko pro hodnocení výkonu chromatografie typu HPLC. V důsledku toho budou mít vědci v inovativním výzkumu konečně lepší nástroje pro zvýšení výkonu a produktivity a k usnadnění objevování a vývoje nových humánních terapeutických prostředků," uvedl Raymond J. Crowley, Ph.D., ředitel divize Rozvoje farmaceutické výroby u Waters Corporation. "Farmaceutický výzkum a objevování léků byly až dosud omezovány limity včerejší technologie. Nyní budou mít výzkumní pracovníci, zaměření na objevování a vývoj léků, obrovský prospěch z rychlosti, tvaru vrcholů a reprodukovatelnosti, kterou poskytují kolony XTerra."

Kolony XTerra jsou nyní dostupné ve čtyřech velikostech částic a ve čtyřech odlišných chemických složeních. V době zavádění na trh je dostupných více než 270 konfigurací, což je nejkompletnější zaváděná řada výrobků v historii kolon pro chromatografii HPLC.

Už více než 40 let je Waters synonymem vynikající kvality, inovace a předního postavení v HPLC. Jako největší společnost v odvětví, zabývající se HPLC, tepelnou analýzou a hmotnostní spektrometrií, měla Waters (NYSE: WAT) v roce 1998 tržby 619 miliónů USD. Společnost vyrábí kolony a produkty pro separaci vzorků ve dvou závodech pro syntézu chromatografických materiálů cGMP v Tauntonu ve státě Massachusetts a ve Wexfordu v Irsku.

ots Original Text Service: Waters Corporation

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Gina Cella, HPLC '99, +34- 958-25-83-00, nebo Janna Guinen, GROB, (USA) 617-876-9300

Keywords Waters Corporation

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.