Ashland Specialty Chemical koupila zbývající podíl v

Ashland Specialty Chemical Company, divize Ashland Inc. (NYSE: ASH), koupila 31. května 1999 od Donau Chemie zbývající 50procentní podíl v rakouském společném podniku Donau Drew. Ashland Specialty Chemical Company má ředitelství v Dublinu, Ohio, U.S. Donau Chemie má ředitelství ve Vídni. Podmínky dohody o nákupu podíly nebyly oznámeny. Původní společný podnik byl vytvořen v roce 1990.

Společnost bude působit jako plně vlastněná filiálka společnosti Ashland Inc. v divizi Drew Industrial společnosti Ashland Specialty Company. Společnost bude dodávat produkty pro úpravu průmyslových vod, pro chlazení, kotle, odpadní vody a určité chemické procesy a bude obsluhovat trhy v Rakousku a v oblasti východní Evropy.

Podle Jamese A. Duquina, prezidenta Ashland Specialty Chemical Company, "rakouská operace nám poskytne další přístup k rozvoji této oblasti, která je pro divizi Drew Industrial společnosti Ashland strategickým růstovým prostorem. Těšíme se, že budeme pokračovat v dodávkách kvalitních výrobků a služeb našim stávajícím i budoucím zákazníkům v této oblasti."

Divize Drew Industrial je hlavním celosvětovým dodavatelem speciálních produktů a služeb pro úpravu průmyslové vody, úpravy komerční a institucionální vody, úpravu odpadní vody, zpracování buničiny a papíru, doly a výrobce barev a laků.

Ashland Specialty Chemical Company, divize Ashland Inc., je psředním světovým dodavatelem speciálních chemikálií pro výrobce lepidel, automobilů, kompozitních materiálů, slitin, obchodních lodí, laků, papíru, plastů a polovodičů. Abyste se o těchto operacích dozvěděli více, navštivte naši webovou stránku na www.ashspec.com nebo www.ashchem.com.

Ashland Inc. je diversifikovanou společností, která má v plném vlastnictví operace v distribuci, speciálních chemikálií, motorového oleje a výrobků pro péči o vozy a výstavbu dálnic. Ashland Distribution Company je největším distributorem chemikálií, plastů a zpevňovacích vláken v Severní Americe, předním distributorem jemných ingrediencí v Severní Americe a předním celoevropským distributorem plastů. Mezi hlavní spotřebitelské značky Valvoline patří motorové oleje Valvoline(R), produkty péče o vozy Eagle One(R), nemrznoucí směsi Zerex(R) a automobilové chemikálie Pyroil(R). APAC je největším americkým stavitelem dálnic s činností ve 14 státech jihu a středozápadu. Ashland má také 38procentní podíl v Marathon Ashland Petroleum LLC a majoritní podíl v Arch Coal, Inc. (NYSE: ASI). Internetová adresa Ashland Inc. je http://www.ashland.com. (R)Registrovaná obchodní značka Ashland Inc. ots Original Text Service: Ashland Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Stacie Noel z Ashland Inc., 614-790-3446 Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/065263.html nebo fax, 800-758-5804, linka 065263 Webové stránky: http://www.ashspec.com http://www.ashchem.com http://www.ashland.com

Keywords Ashland

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Chemical and pharmaceutical industries

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.