GE Medical Systems koupila Applicare Medical Imaging

GE Medical Systems dnes oznámila, že získala Applicare Medical Imaging, soukromého lídra na 1,2 miliardovém (dolarovém) trhu pro systémy, které archivují a přenášejí elektronická medicinská zobrazení a informace. Analytici odhadují, že trh těchto systémů roste přibližně o 20 procent ročně. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

"Informační technologie jsou hlavním katalyzátorem snižování nákladů na zdravotní péči na celém světě," řekl Jeffrey R. Immelt, prezident a výkonný ředitel GE Medical Systems. "GE je povinna vést toto úsilí a připojení Applicare Medical Imaging výrazně zrychlí schopnost GE lépe sloužit lékařům a jejich pacientům nákladově efektivními a produktivními nástroji při zrychlování poskytování zdravotní péče, umožňování dálkových diagnóz přes Internet a eliminování kvalitativních problémů, vyplývajících ze ztráty nebo poškození papírových a filmových dokladů v nemocnici."

Applicare se sídlem v nizozemském Zeistu, konstruuje a vyrábí řadu systémů PC/NT pro archivování snímků (PACS) a teleradiologii. PACS umožňují elektronické archivování, zobrazování a přenos snímků, vytvořených ultrazvukem, magnetickou rezonancí, počítačovou tomografií, rentgenem a dalšími zobrazovacími zařízeními v síťovém systému zdravotní péče.

"Zákazníci zdravotní péče budou potěšeni širokým portfoliem, které tato akvizice vytvoří," řekl Vishal Wanchoo, generální ředitel GE pro integrovaná zobrazovací řešení. "Nyní každá nemocnice na světě, i ty v malých městech, venkovských oblastech a rozvojových zemích, bude moci získat GE PACS a teleradiologii, které mohou být přizpůsobeny a ekonomicky povýšeny, aby splňovaly její specifické potřeby."

"Applicare je nesporným lídrem v PC softwaru pro produkty PACS a tato technická odbornost je hlavní výhodou pro urychlení našeho přechodu na internetové aplikace," řekl zakladatel a ředitel Applicare Medical Imaging Ruud Kroon. "Je jasné, že naše výrobkové porfolio a rozvojové plány se zcela shodují s GE a my se těšíme, až se staneme součástí tohoto nového a rychle se rozšiřujícího týmu."

"Applicare je známa na celém světě svými velkými lidmi a technologií a my jsme potěšeni, že je můžeme přivítat v GE," řekl Wanchoo. "Navíc produktová řada RadWorks(TM) NT Applicaru je PACS a teleradiologickým systémem světové třídy, které odpovídají stavajícímu systému GE PathSpeed(TM). Instalovaný základ Applicaru obsahuje více než 3000 systémů v 30 zemích. Součástí transakce bude, že GE Medical bude pokračovat v kontraktu Applicaru na dodávky nejmodernějších komponentů pro IBM v rámci významného projektu PACS s americkou vládou. Applicare bude nadále dodávat komponenty PACS svými stávajícími kanály. Úloha Applicaru při dodávání standardního rozhraní komponentů PACS dalším dodavatelům PACS bude zdokonalovat stav celkového oboru," řekl Wanchoo.

Applicare byl založen v roce 1987. Jeho stávající manažerský tým se připojí k GE a jeho ředitelství zůstane v nizozemském Zeistu.

GE Medical Systems je světovým lídrem v lékařském diagnostickém zařízení a službách, včetně konvenčního a digitálního rentgenu, počítačové tomografie (CT), magnetické rezonance (MR), ultrazvuku, systémů monitorování pacientů, pozitronové emisní tomografie (PET), nukleární medicíny a řízení zdravotnických informací. Poskytovatelé zdravotní péče spoléhali po více než 100 let na GE Medical Systems, že jim bude poskytovat vysoce kvalitní zobrazovací technologii, služby a produktivní řešení. GE Medical Systems s celosvětovým ústředím ve Waukesha, Wisconsin, má hodnotu 6 miliard dolarů a na celém světě má téměř 20.000 zaměstnanců. ots Original Text Service: GE Medical Systems Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Charles Young, Tel. (v USA) 414-544-3530, nebo pager 888-864-3332; nebo Brian Johnson, Tel. (v USA) 414- 544-3424, nebo pager 888-823-3467, oba z GE Medical Systems.

Keywords GE Medical Systems

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
IT, telecommunications

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.