Konference o zeleném nízkouhlíkovém rozvoji Asie 2023 je úspěšně u konce

Dne 7. září v čínském Su-čou proběhla konference o zeleném a nízkouhlíkovém rozvoji Asie 2023, kterou pořádala společnost State Power Investment Corporation Limited. Vysocí představitelé a zástupci státních subjektů v oblasti energetiky, předních podniků, výzkumných institucí a průmyslových organizací z 9 zemí, včetně Bangladéše, Kazachstánu a Číny, si vyměňovali své zkušenosti a diskutovali o tématech, jako jsou inovace, praktická využití bezemisních technologií a spolupráce a rozvoj v oblasti čisté energie v Asii.

Francisco La Camera, generální ředitel Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje energie (IRENA), uvedl, že budou i nadále spolupracovat s asijskými zeměmi na podpoře a optimalizaci zavedeného rámce transformace čisté energie a aktivně přispívat k podpoře transformace energetiky v regionu.

Long Yongtu, bývalý náměstek ministerstva zahraničního obchodu a hospodářské spolupráce a hlavní vyjednavač pro vstup Číny do Světové obchodní organizace, uvedl, že čínské investice v oblasti zelené energie mají velký význam pro realizaci globálního nízkouhlíkového a ekologického rozvoje. Cílem všech asijských zemí tak nyní bude spolupracovat na prosazování praktičtějších výsledků vzájemné spolupráce.

Viceprezident SPIC Chen Haibin uvedl, že skupina spolupracuje s Tureckem, Kazachstánem, Mongolskem a dalšími zeměmi a dosáhla dobrých výsledků v oblasti energetické spolupráce. Společnost SPIC je ochotna plně využít své zdroje v oblasti technologií, průmyslu, řízení a kapitálu, aby více přispěla k účinnému rozvoji a využívání čisté energie v Asii.

V rámci svého úsilí uspořádala dvě po sobě jdoucí konference o zeleném a nízkouhlíkovém rozvoji Asie, jejichž cílem bylo motivovat asijské země ke vzájemně prospěšné spolupráci a podpořit zelený a nízkouhlíkový rozvoj v regionu. Na fórum se přihlásilo více než 400 účastníků, kteří se společně zaměřili na zelenou a nízkouhlíkovou budoucnost.

Videohttps://mma.prnewswire.com/media/2213231/1.mp4

KONTAKT:

214770718@qq.com

Keywords Čína-energie-trh-State Power Investment Corporation Limited

Region
Asia, Australia

Category
Business, marketing
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.