Nová privátní elektrárna pro dům i auto

Inovativní CARPORT SOLAR od Alukovu – zdroj udržitelné energie a ochrana vozidla

Společnost Alukov, český výrobce terasových, bazénových zastřešení a vířivých van, uvádí na trh novou řadu designových solárních carportů, které využívají slunce k výrobě elektrické energie pro dobíjení elektromobilu či pro domácnost. CARPORT SOLAR tedy poskytuje efektivní možnost využití parkovacího místa k výrobě energie a současně k ochraně vozidla.

CARPORT SOLAR … POHÁNĚNO SLUNCEM

CARPORT SOLAR dokáže při slunečním svitu zásobovat elektrickou energií domácnosti nebo firmy v průběhu celého roku. Rozšíření výkonu domácí nebo firemní fotovoltaické elektrárny umožňuje zvýšení produkce čisté energie a snižuje závislost na tradičních zdrojích. Přispívá tak k udržitelnosti a soběstačnosti v energetickém sektoru. CARPORT SOLAR poskytuje výkon v závislosti na počtu solárních panelů ve střešní konstrukci. Na jedno parkovací místo tak připadá instalovaný výkon více než 3 kWp. Ročně tak vyrobí okolo 3MWh a přispěje ke snížení emisí o více než 3.000 kg CO2/rok. Například průměrná spotřeba evropské domácnosti činí 4 MWh/rok.

Pro hromadná firemní parkovací místa lze carporty stavět vedle sebe a tím dosáhnout jednak zvýšeného výkonu výroby solární energie a současně umožnit krytá parkovací stání pro celou flotilu.

Kvalitní hliníková konstrukce: Základ pevnosti a odolnosti

Velkou výhodou CARPORTU SOLAR od Alukovu je jeho nenáročnost na údržbu a reprezentativní design. Díky hliníkové konstrukci, která je pro tento typ výrobků nejvhodnější, ušetří majitelé nejen čas, ale i nemalé finanční prostředky spojené např. s možnou korozí ocelové konstrukce nebo dřevěné konstrukce, která se musí pravidelně udržovat. Navíc je design hliníkové konstrukce v porovnání s ocelovou elegantnější. K rodinným domům, k sídlům firem a institucí, zkrátka všude tam, kde je třeba reprezentovat, je ideálním řešením carport z hliníkových profilů. Provedení z hliníkových profilů působí profesionálně, designově a je možno zvolit barvu konstrukce carportu podle vkusu majitele domu nebo podle firemního stylu.

CARPORT SOLAR má zásadní výhodu v tom, že poskytuje alternativní řešení pro využití solární energie v případech, kdy zákazníci nemají k dispozici dostatek volného místa na instalaci solárních panelů na střeše svého domu.

Alukov nastupuje novou éru ve světě obnovitelné energie

CARPORT SOLAR je navržen s důrazem na tradiční kvalitu výrobků a design společnosti ALUKOV. Je koncipován s ohledem na dlouhou životnost, zejména s ohledem na uváděnou 30letou životnost solárních panelů, což zajišťuje výjimečnou trvanlivost a spolehlivost carportu společně s odolnou hliníkovou konstrukcí.

Společnost ALUKOV patří se svou 28letou historií ke špičce ve svém oboru. Jako tradiční česká firma orientující se na export vyváží až 80 % své produkce do destinací po Evropě a USA. Poslední 2 roky se intenzivně věnuje vývoji solárních technologií a integraci do jejich zastřešení. Výsledky této práce jsou nové výrobky v solárním segmentu. Tyto výrobky jsou nabízeny zákazníkům nejen v České republice, ale i v Evropě a USA.

ALUKOV představí CARPORT SOLAR veřejnosti na veletrhu The smarter E Europe v Mnichově od 14. - 16. 6. 2023. Zveme tímto do naší expozice B6.320 všechny zájemce o tuto problematiku z celé České republiky.

Již nyní můžete navštívit stránky https://alukov-solar.com pro více informací.

Kontakt:

Pavel Tuček

e-mail: p.tucek@alukov.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-energie-automoto-stavby-solární-firmy-Alukov

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Automotive industry, transport and machinery
Building industry, housing and real property
Energy, raw materials

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.