Myaku-Myaku: symbol výstavy zrozený ze spojení buněk a vody

Maskot Expa Myaku-Myaku

Maskot Expa Myaku-Myaku

Maskota Expa 2025 Myaku-Myaku nakreslily drony nad pořádající Ósakou. Maskota Expa 2025 Myaku-Myaku nakreslily drony nad pořádající Ósakou. Maskot Expa 2025 Myaku-Myaku

Design oficiálního maskota výstavy Expo 2025 Osaka Kansai, Myaku-Myaku, je inspirován logem výstavy Expo v kombinaci s vodou - symbolem Ósaky.

Myaku-Myaku nemá pevnou formu, připomíná server Mezinárodního úřadu pro výstavnictví (BIE). Je tekutý. Jeho červené části se dají rozdělit a jeho vodní tělo může volně měnit tvar s nekonečnými variacemi. Maskot, jehož autorem je Jamašita Kohei, byl vybrán na základě výzvy k předkládání návrhů, do které jich bylo zasláno 1898. Organizátorovi výstavy Expo 2025 bylo předloženo celkem 33.197 návrhů jmen. Vybrané jméno, Myaku-Myaku, znamená něco, co se předává z generace na generaci.

Web organizátorů výstavy https://www.expo2025.or.jp/ doplňuje, že jde o tajemného tvora, který se zrodil ze spojení buněk a vody. Jeho identita je neznámá. Červená část je "buňka", která se dělí a zvětšuje. Modrá část je "čistá voda", která se může přeměnit v proud.

Mayku-Myaku budí dojem, že hledá sám sebe, kým chce být, a proměňuje se do různých tvarů. Postava pak získává svůj tvar tím, že napodobuje lidské bytosti. Může se však stát, že příliš změní svůj vzhled a zapomene na svůj původní tvar.

Zdrojem energie tohoto stvoření je chodit ven a užívat si slunečního světla. Miluje také deštivé dny a dokáže do svého těla přijmout déšť. A sní o tom, že se o něm všichni dozvědí ještě před otevřením výstavy Expo v Ósace.

Kontakt:

Igor Záruba

manažer projektu

zaruba@ctk.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-Japonsko-věda-kultura-KGK

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Science, education and school system
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.