Veletrh For Pets představí novinky ze světa nejen domácích zvířat

Máte doma zvířecí duši nebo o jejím pořízení uvažujete? Hledáte tip na parádní víkend s celou rodinou? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak je 13. ročník veletrhu FOR PETS určený právě vám. Těšíme se na vás v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech v termínu 13.–16. dubna 2023.

Zajímá vás, jak správně poskytnout první pomoc vlastnímu pejskovi? Potřebujete radu, jak převychovat kočku, pokud vládne vaší domácnosti? Nejlepší přítel vašich dětí se plazí, nebo má křídla? Žádné zvířátko doma zatím nemáte, ale cítíte, že nastal čas si nějaké pořídit? Nebo mazlíčka domů nechcete, ale vidět psí záchranáře v akci nebo fandit králíkům v roli atletů by vás bavilo? Váš malý rozumbrada má tisíce otázek o zvířecí říši? Pak si určitě akci FOR PETS zapište do svých diářů. Můžete se těšit na pestrý výběr chovatelských potřeb pro všechny domácí mazlíčky, a to s významnými veletržními slevami. Připraveny jsou zajímavé přednášky i nevšední atraktivní vystoupení se zvířaty.

Veletrh FOR PETS, pořádaný společností ABF, je jediný odborný veletrh v Čechách zaměřený na chov domácích zvířat. Orientuje se na veškerá domácí zvířata, tedy na psy, kočky, exotické ptactvo, terarijní zvířata, drobné savce, hlodavce i akvaristiku. "Vystavovatelé návštěvníkům nabídnou novinky v oblasti kvalitních krmiv, veterinárních přípravků, kosmetických procedur a chovatelských potřeb. V rámci doprovodného programu bude fungovat odborné poradenství a nebude chybět prezentace veterinárních institucí, chovatelských svazů, klubů a stanic,“ říká Hana Kovářová, manažerka veletrhu.

Novinkami letošního ročníku jsou bezplatná poradenství v oblasti drobných savců, hlodavců a terarijních zvířat – především plazů. A pokud řešíte jakýkoliv zdravotní nebo emoční problém se svým psem, zdarma vám poradí v odborné poradně Dokonalá láska.

Mimořádně atraktivní a akční bude i doprovodný program. Ten je maximálně vhodný pro všechny věkové kategorie. Nadace na ochranu zvířat, která je spolupořadatelem veletrhu, si na přípravě doprovodného programu dává vždy záležet. "Návštěvníci veletrhu uvidí ukázky práce profesních a zájmových organizací jako například záchranné služby veterinární Pet-Medic Praha, akční ukázky výcviku a práce asistenčních, vodicích a signálních psů, záchranářských psů nebo ukázky práce a výcviku psů Celní správy ČR. Na programu budou také ukázky sportovních, zájmových a volnočasových aktivit se psy – dogdancing, dogfitness, dogfrisbee CzechBlack, agility, hersenwerk, obedience, nosework a mnohé další. Po celé čtyři dny veletrhu budou moci návštěvníci sledovat také programové ukázky výcviku a sportovních disciplín s miniaturními koňmi American Miniature Horse připravené ve spolupráci s Asociací chovatelů miniaturních koní,” říká Eva Marlene Hodek, spolupořadatelka veletrhu a ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Na své si přijdou i milovníci králíčků a morčátek. Pořádnou dávku roztomilosti nabídne přehlídka všech čistokrevných plemen zakrslých králíků. K vidění bude více než 60 králíčků, včetně velmi vzácných druhů, které nebývají často k vidění. Králíčky vystavují uznávání chovatelé Jindřich Šíp a Naďa Marvanová. Oba budou na veletrhu přítomni a rádi vám s případným chovem zakrslých králíčků zdarma poradí. A co víc, pár krasavců zde bude i na prodej přímo od chovatelů. Zajímá vás, jak může morče se svým chovatelem získat v ČR prestižní titul Národní vítěz? Pak si rozhodně nenechte ujít 49th – 52nd CAVY SHOW FOR PETS, kde budou k vidění téměř všechna plemena uznaná českým standardem. K dispozici bude také bezplatná chovatelská poradna a „morčecí“ dílničky pro děti.

Plánujete profi focení svého psa, ale stále nemáte čas? Od nás si na památku můžete zdarma odnést profi fotku svého hafana, pokud ho necháte zvěčnit v Ateliéru pro psy Martinou Burianovou. A za odměnu můžete vzít u nás svého čtyřnohého přítele do Psí relax zóny. Naplní si tady bříško ve Fitmin Pestauraci, protáhne si nožičky na hřišti, užije si masáž a nechá se zkrášlit v salonu nebo si zde vyřeší pár hlavolamů.

Veletrh FOR PETS plní ovšem i roli charitativní. Letos se zde už podvanácté bude konat Umisťovací výstava koček. V letech 2012 až 2022 bylo díky FOR PETS umístěno celkem 266 koček! Přesně tolik lidí si zde vybralo svoji lásku kočičí. Kdo tedy uvažuje o pořízení micky, ten si ji bude moci vybrat právě tady. „Navíc letos ti, kteří se rozhodnou na veletrhu poskytnout domov útulkové kočce, dostanou na cestu kvalitní stelivo od firmy Keramost a ochutnávkový balíček od značky MARP,” říká Kateřina Kašparová, organizátorka Umisťovací výstavy koček.

Vstupenky v předprodeji můžete už nyní zakoupit on-line na https://vstupenky-pva.cz/.

Děti do 140 cm mají vstup zdarma. Pejskové mohou také na veletrh zdarma, ale platný očkovací průkaz s sebou. V sobotu platí vstupenka z FOR PETS na souběžně probíhající jednodenní veletrh FOR MODEL & CREATIVE.

Další informace včetně doprovodného programu najdete na https://for-pets.cz/

Kontakt pro média:

Markéta Klíma Holatová

PR manažerka veletrhu FOR PETS

E-mail: holatova@abf.cz

Keywords ČR-hobby-chov-služby-zvířata-For Pets-veletrhy-firmy-ABF

Region
Prague, Central Bohemia region and Czech Republic

Category
Agriculture, environment
Services, tourism
Media, society and lifestyle

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.