Porotu Pionýrského Sedmikvítku nejvíce oslovila Ukrajinka J. Šeršunová

O víkendu se tradičně v Českých Budějovicích sešli účastníci Pionýrského Sedmikvítku – oblasti Melodie – kteří do republikového finále postoupili z oblastních kol z celé České republiky, ba dokonce ze Slovenska. Prezenční podobu soutěže letos nenarušila žádná epidemie, třebaže se několik nemocných muselo omluvit, tak peloton soutěžících byl ve srovnání s předchozími roky oslabený.

V divadelním sále budovy „Husovka“ se nakonec sešlo 40 soutěžících (z devíti organizací), z nich nejmladšímu bylo deset roků a nejstarší se přiblížil dvacítce. Jejich vystoupení doprovodil vlídným slovem moderátor Miroslav Mareš, který svým laskavým přístupem dokázal z některých sejmout břímě trémy.

Hodnotitelé z oblastních kol Pionýrského Sedmikvítku vyslali na republikové finále pestrou směs účinkujících různých věkových kategorií, s níž si musela poradit porota ve složení Jaroslav Hnízdil (hudebník ze skupiny SPOLEKTIV), Rostislav Lounek a Pavel Koklár (ze Souboru lidových písní a tanců Furiant České Budějovice).

Pestrý proud vystoupení zpěváků či hudebních čísel nabídl velmi kvalitní produkci, která oslovila k broukání či společnému zpěvu i obecenstvo a porotu v některých případech přivedla doslova do rozpaků – koho posunout výš. Nakonec se proto rozhodli udělit i Zvláštní ocenění poroty za interpretaci Aleně Žemličkové z Pionýrské skupiny Kopřivnice. V jednotlivých kategoriích zvítězili Edita Anna Hamplová ze ZŠ Hrotovice, Šárka Václavíková z Čestic, a Simona Galbavá stejně jako Jevgenije Šeršunová z Ukrajiny, jsou ze Základní umělecké školy Povážská Bystrica. V kategorii kolektivů zvítězila formace Musical Fever, což je vokálně instrumentální skupina ze Základní umělecké školy v Kroměříži.

Akce proběhla s finanční podporou města České Budějovice.

Součástí republikového finále bylo i ocenění dlouholetých organizátorů Pionýrského Sedmikvítku a též aukce fotografií s tematikou přírody a měst z Jižních Čech, které věnoval jako svůj příspěvek k projektu „Zachraňme Husovku“ profesionální fotograf, p. Daniel Král. Výtěžek aukce byl věnován právě na sbírku „Zachraňme Husovku“.

Kontakt:

Darina Zdráhalová

e-mail: darina.zdrahalova@pionyr.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Keywords ČR-hudba-rekreace-děti-Pionýr

Region
Budejovice region

Category
Media, society and lifestyle
Culture

RECEIVING PRESS RELEASES
Subscribe for free

Important notice:
Subscribers please note that material bearing the label "PROTEXT" is not part of CTK's news service and is not to be published under the "CTK" label. Protext is a commercial service providing distribution of press releases from clients, who are identified in the text of Protext reports and who bear full responsibility for their contents.